Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • commanDOS

    senior tag

    Ez nagyon durva, picit berezeltem. Én is azt hittem, hogy valami nagyon spéci op.rendszer van rajtuk, ami szándékosan "elég buta". De hogy pont xp, amit szerintem az emberek legalább 60%-ka használ a gépén otthon. Az meg külön furcsa, hogy ez a támadás ennyit váratott magára. Mi lenne ha a lélegeztető gépeken is xp lenne? :DDD
    "oxygen.exe alkalmazásban végzetes hiba történt, a rendszer újraindul..."
    pistabácsi: /\/\/\/-------------------------------.
    komoly...

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    A legfőbb probléma igazából az, hogy a bankkártyás fizetés, az ATM-ből való pénzfelvétel/mobilfeltöltés/utalás annyira mindennapossá vált, hogy meg is feledkeztünk a sebezhetőségükről. Sokszor megmosolyogják azokat a "paranoiásnak" tituált embereket, akik ódzkodnak az elektronikus pénztől, és ragaszkodnak a jóöreg KP-hoz. Pedig valahol jogos ez a fajta bizalmatlanság. Viszont akik nap-mint nap használják azok feltétel nélkül megbíznak a rendszerben, bele sem gondolva, hogy zajlik egy-egy ilyen tranzakció.
    Vajon jól van ez így?

    [ Szerkesztve ]

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz moonman #31 üzenetére

    Az átlagemberre gondoltam, aki nem feltétlenül járkál milliókkal teli aktatáskával.
    Csak mondjuk elmegy vásárolni, van nála 15-20 ezer KP.
    Ellophatják tőled, simán megeshet, pláne ha figyelmetlen is vagy, de ugyanígy ellophatják a kártyádat, kifigyelhetik a PIN kódodat ezerféleképpen, Netbanknál is érhet meglepetés, én is majdnem bedőltem egynek. Szóval nem feltétlenül veszélyesebb a KP.
    Megint más dolog, hogy ma már pár millió Ft-hoz elég egy pénztárca, nem kell aktatáska, infláció "rulz". :)

    Az a lényeg, hogy amíg a pénz kézzel fogható jobban figyelünk rá valamiért ösztönösen, ellenben két kattintással sokkal könnyebben költekezünk, tehát kevésbé figyelünk oda úgymond.

    [ Szerkesztve ]

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz moonman #39 üzenetére

    Mind mondtam rengeteg trükk van már a PIN kód ellopására is.
    Netbankos átverések meg olyanok (én legalábbis ilyennek dőltem be kishíján), hogy ugyebár a jelszót bizonyos időközönként meg kell változtatni, ezt eddig mindig megtettem magamtól.
    Nemrég viszont kaptam a bankomtól egy levelet, amiben kérnek a jelszó mielőbbi módosítására, mivel rég jelentkeztem be, levél alján a link, hogy ott lehet bejelentkezni, szokásos kép fogad és ebben a percben bevillan a banktól pár napja kapott sms, miszerint sosem küldenek e-mailben semmiféle netbankkal kapcsolatos információt és az ügyfelek legyen óvatosak" Viharos sebességgel kattintottam is az "X"-re mielőtt bármit beírtam volna.

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz moonman #49 üzenetére

    Hitelesnek tűnt, este volt, fáradt voltam. És pont ez a lényeg, az ember nem bánik a pénzével könnyelműen, átszámolja a visszajárót, beteszi a pénztárcába, nem tömi a zsebébe, stb. De elbambulsz egy picit a gép előtt, hiszen csak netezel, és milyen ártalmatlannak tűnik néhány kattintás, a pillanat töredékéig eszedbe sem jut, hogy tulajdonképpen a pénzeddel babrálsz, mintha kiállnál egy aluljáró közepébe tízezreseket számolgatni, miközben több ezer ember van lent... Részben erről beszéltem eddig is :)

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Új hozzászólás Aktív témák