Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diabolis

    tag

    Nyah, biztonság és az azzal való visszaélés. MEgpróbálnám poltikamentesen, de nem hiszem, hgoy menne.

    Kicsit olyan ez az ügy, mint a térfigyelő kamerák az utcán: Ha felszerelik, akkor 'ezerkilencáznyócvannégy", "orwellidiktatúra", stb. Ellenben ha a mostani, VGA minőségű kamerák előtt késelnek meg valakit, akkor azért megy a háborgás, mert nem jó a kamerakép, és miért nem lehet azonosítani az elkövetőt. Ja, és persze "kcsgrendőrség".

    Ültessük át ezt a jelen esetre: Van egy ilyen program, valahol a világban. Van. Létezik. Kell? Igen, kell. Szükség van rá, mivel a bűnözők sem postagalambokat használnak (bár szerintem lassan elgondolkodnak rajta :D ). De hívhatjuk terroristának is. Ezeket az embereket fel kell kutatni, meg kell figyelni, a kapcsolati hálójukat fel kell deríteni. Ha ehhez arcfelismerésre képes hálózat kell akkor azzal, ha telefonlehallgatás akkor azzal.
    Ergo, erre a programra szükség van. Persze, ez nem általános igazság, hanem az én véleményem.

    De itt jönne be a fékek és ellensúlyok szerepe. Fentebb olvastam, hogy valaki olvasta, hogy nem kell bírói engedély. Aha... Én pedig azt olvastam, hogy kell. Bírói vagy miniszteri. Valamelyikünk rossz újságot olvas.
    Hogy kishazánkban jelenleg mennyire működik a fékezős rendszer.... Semennyire. Vagy legalábbis nem az igazi. A miértekbe ne menjünk bele. Ellenben lehet rajta változtatni, csak az urnák elé kell majd fáradni (szvsz bárki is lesz hatalmon, nem fog itt változni semmi).
    De a lehallgatásra mint lehetőségre igenis szükség van. Ha kiderülne a szomszédomról, hgoy valódi neve pl. Ahmedallah, és az ő megfigyelése közben engem is figyelnek egy darabig, lelkük rajta. Amíg van annyi eszük, hogy a képek/hangfelvételek nem kerülnek ki a netre. Egyrészt azért nem fog zavarni, mivel nem tudok róla, másrészt pedig ennyi áldozatot hozok, mielőtt Ahmedallah felrobbant bármit.

    Szóval háboroghat itt a világ, csak mert létezik egy ilyen program. Pedig valahol ugyanaz, mint a londoni arcfelismerős kamerák (sőt, azok alapvetően szkennelnek mindenkit aki arra jár, ergo szerintem rosszabbak). Vagy mint az 50 évvel ezelőtti telefonközpontos drótós lehallgatások. Kell és kész. Hogy ez miért egy magáncég kezében van? Azért, mert ők eleget akarnak fizetni a legjobbaknak. Míg egy alulfizetett állami IT-s soha nem fogja azt a minőséget képviselni, mint egy igazi hozzáértő.

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Diabolis

    tag

    válasz Ezekiell #146 üzenetére

    "kémprogram EXPORTJA miatt" van felháborodás. Ez a cikk címe, erről szól a cikk, erre reagáltam.
    De nézzük azt amit te válaszoltál.

    Van egy 50.000fős lista. Ami benne van valamilyen adatbázisban. A listában szereplő telefonok EGY RÉSZÉRŐL egy szakértő azt mondta, hogy az egyébként ÉSZREVEHETETLEN program futott rajta. Konkrét, megkérdőjelezhetetlen bizonyítékot én még nem láttam. Addig - kérlek - engedd meg, hogy szkeptikus legyek. Értem én, hogy divat fideszéket szidni (bőven van is miért....), de a tegnapi jégeső ne legyen már az ő hibájuk, csak mert egy másik politikai irányzathoz köthető sajtótermék ezt állítja.
    Ha pedig NAGYON objektív akar lenni az adott termék, akkor tessék szépen nyilvánosságra hozni mind a 300 szám gazdáját. Ne csak az érdekeseket kimazsolázni.

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Diabolis

    tag

    válasz Ezekiell #207 üzenetére

    Egy mondatomra már válaszoltál. Ez kezdetnek jó. A linket köszönöm, de mint látom nem rövid olvasmány, a következő pár napban biztosan nem lesz időm foglalkozni vele. De nyugtass meg kérlek, hogy a listán szereplő telefonok legalább fele szerepel rajta. Mármint nemzetközi szinten.

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Diabolis

    tag

    válasz Donki Hóte #208 üzenetére

    Szerintem mind a kettő egyformán szánalmas. Az ellenzéki politikus/szimpatizáns azt hiszi, hogy nem ül fel a másik oldal gyűlöletpolitikájának, ezért erkölcsi magaslaton ül.
    A poén, hogy a másik oldal pontosan ugyanígy van ezzel.

    Aki pedig középen van, és fröcsögés helyett gondolkodni próbál, az náci/kommunista, orbán/gyrcsány-fan.

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

Új hozzászólás Aktív témák