Új hozzászólás Aktív témák

  • R.Zoli

    őstag

    válasz dezz #45 üzenetére

    Mindenesetre megnéznék már valami nem-raw-teszt programot, ami sokkal gyorsabb R600-ason, mint G80-on.

    A folding ilyen... Sokkal gyorsabb R600-on mint G80-on :) Régen olvasgattam már de azt írta talán az egyik fejlesztő ,hogy az x1900-as szériánál kicsivel gyorsabb csak a G80, mert sokkal kevéssé alkalmas ilyen feladatokra mint az R600... Igazából nekik nem is az a legnagyobb bajuk a G80-nal ,hogy lassabb mint az R600 hanem sokkal kevesebb dolgot tud megoldani és nehezebb is megírni rá a GPU klienst, az R600-ról szinte úgy beszéltek mint a messiásról ám annyira új még a design számukra és a tudását fel akarják térképezni ,hogy maximálisan kihasználják ezért megy ilyen lassan a GPU kliens fejlesztése...Ezt írta a fejlesztő, van róla a fórumban sok oldalas leírás amikor megjelent az R600 ők akkor írták ezeket...

    Ettől függetlenül én a jövőben úgyis ki akartam próbálni az RV670-et, szerintem crossfire-ben bedobok ilyet a gépbe mert nem lesz túl drága és megnézem mit tud folding alatt... Elméletileg egy nagyobb renderfarm teljesítményét fogja hozni ilyen tudományos számításokban 2 ilyen GPU...De addig egy Yorkfield-et is kell vennem mert sajna a Qaudom 3,6-on (1,38 volton) lezabálja a gatyámat is...Ezt csak azért mondom mert a GPU klienshez kell GPU-nként 1-1 NAGYON ERŐS CPU mag is!!! Sokan erről feledkeznek meg ,hogy a GPU magában semmit sem tud megoldani, a CPU-n is sok múlik... A foldingon azt írták egy Quad magos géppel és 4 darab R600-zal amit lehetne művelni az elképesztő... Ők is tervezik 4-5 ilyen gép összerakását a laborjukban :) Nekem ehhez nincs keretem villyanszámlában :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák