Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    A Barracuda elnevezés még a 2000 évek elején még hívószó volt, azt hiszem világelső volt a gyorsasága terén és az volt a HDD-k "csúcsa" akkoriban. Persze én márkahűségből már akkor is, csak azért is Maxtor-okat vettem :D ...

    Hogy áll manapság a Seagate és azon belül is a Barracuda vonal megbízhatóság ügyében?!

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz t72killer #9 üzenetére

    Részben a gari miatt -is- vettem inkább WD-ket külsőnek és nem hiszem, hogy asztali szinten is el lehetne ettől tántorítani engem. Bár mostanában egyre többet olvasom ezt a HGTS márkát pozitív kontextusban, úgyhogy akkor már inkább az, mint a Seagate... És most ugrott csak be, hogy amikor a Seagate nagyon nyomta anno a Barracuda hype-ot, azzal egy időben már terjedt is a híre a sorozatos meghibásodásoknak. Valami technikailag a végletekig "kinyúzott" vinyók voltak, amik a rekordért cserébe elég hamar adták be a kulcsot (Valami ilyesmi magyarázat rémlik).

    (#7) Kriza : Pár éve még áttekinthető és logikus, hosszú évek óta megszokott volt a színek szerinti csoportosításuk, de mára már totál összekutyulták és túlbonyolították az egészet. A termék pozíciónálásuk és az árazásuk is teljesen megváltozott. 2008-ban a Blue volt ajánlott szinte mindenre, fix 7200rpm-el, megfizethetően stb. Ma már elég nagy katyvasz lett a dologból. (Bár van egy Black-em is abból az időből, szintén kifogástalan mind kettő a mai napig...) Jó, akkor mondjuk úgy, hogy csak nekem kell "újra tanulni" a rendszert, de szerintem így az ár pozícionálással jóval többet tudnak trükközni mint annó. Bár ennyire nem látok bele, csak sejtem a turpisságot... :D :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák