Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz stellaz #34 üzenetére

    Mi is történt valójában? A terméket legyártották, kereskedelmi forgalomba hozták. Én egy legálisan elérhető oldalról megrendelem, a bankszámlámról kifizetem, behozatom, levámoltatom, kiszállíttatom. Ebben az egészben én vagyok az etikátlan, mert egy videóban eldicsekszem azzal, hogy össze tudtam rakni?

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz stellaz #34 üzenetére

    Ugyanazt csinálják a kínai cégek itt is, mint az elektronikával (még az is lehet hogy állami hátszéllel): először koppintják rossz minőségben a Lego-t, aztán most már tudják gyártani jó minőségben is. és akár veszteséges, de mindenképpen nyomott áron bombázzák vele a nyugati fogyasztókat, akik a hatalmas árelőny miatt lemondanak a sznobériájukról / elveikről. Néhány év múlva mire elfogadott lesz a Lepin, elekezdenek saját készleteket fejleszteni, felemelik az árakat a "normális" szintre. Végül megveszik a gyártásban versenyképtelen Lego-tól a márkanevet mint a Thinkpad meg a Motorola esetében.

    Nem szépek a protekcionista gondolatok, de azt kell látni, hogy a kínai cégekkel nem az a baj, hogy kínaiaknak adnak munkát, hanem hogy a sokkal megengedőbb szabályozási környezetben dolgoznak, legyen szó szerzői jogokról, munkavédelemről vagy környezetvédelemről. És így az egész emberiség kárára szereznek versenyelőnyt.

    Persze hogy csábító negyedáron megkapni egy készletet, de ezt az árat sokszorosan fogjuk visszafizetni. Elég csak a nyíregyházi Lego gyárra gondolni.

Új hozzászólás Aktív témák