Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blackydan

    senior tag

    válasz bkercso #249 üzenetére

    bkercso Ez olyan, mint a BKK-n a lógás: a cégek az így keletkező veszteséget beépítik a termékek árába, vagyis azok fizetnek helyetted, akik eredetit vesznek. Helyettem ne fizessen senki, vagyok akkora úr, hogy nem a legnagyobb szettet veszem a gyereknek, ha nincs rá pénzem! :)) (Én se kaptam óriás szetteket gyerekkoromban, hanem max. közepeseket, ráadásul akkor kisebbek voltak a szettek.)

    BKK-n nem lógok, ellenben azt vettem észre mióta több ellenőrzés van a járatokon kevesebben utaznak jegy vagy bérlet nélkül. Persze nem tagadom biztos beépítik az árba, de akkor sem féltem a nagy cégeket, előbb utóbb úgyis árat emelnek, hivatkozni meg bármire lehet. Tennék rá egy ezrest, hogy a Legonak akkor is kicsit erősebben fogna a ceruzája amennyiben egyeduralkodó lenne (kereslet-kínálat ugye) :P Ami a vásárlási szokásaidat illeti szimpatikus a hozzáállásod és osztozok is a véleményedben, de ezt szintén nem lehet ráhúzni mindenkire és nem is elvárható. Európánk ezen szegletében sok családnak kihívást jelentenek már az alapnak mondott játékok megvétele is, a Lego meg lassan meg luxus (és akkor ne beszéljünk a világ többi részéről). Miért baj az, hogy Papa-Mama kicsit nagyobbat akar kapni kevesebbért? Van rá megoldás? Igen van. Tiltott? Tudtommal nem, bár jogilag kacifántos, de érdemben nem tudnak tenni ellene. Megrendeled online, kihozzák és kész. Szóval miért ne használnák ki?

    Ott kezdődne szerintem a felnőttkor, hogy megértjük, hogy ez nem csak a LEGO problémája, hanem a LEGO-t vásárlóké is.
    Pl. engem az is zavar, hogy bricklinken is belefutni hamis alkatrészekbe. Most akkor mindig rendeljem után, amit hamisan küldtek
    ?

    Ebben is igazad van, de a világ cseppet sem ilyen. Szuper lenne egy zászló alatt vonulni egy jó cél érdekében, de mint ahogy látod már világ felmelegedése sem zavarja az emberek nagy részét, és ugyanúgy a többi sem. Kb. mint mindenben csak sodródunk az árral.

    Tikakukac Amúgy így hogyan kéne tenni? Teljesen komolyan kérdezem. Mert ez már vagy 10-15 éve aktívan gond, de ennek a témának nincs fogáspontja. Akkukat sem bírják megoldani, a műanyag kocka meg onnan még 4 tengernyire van.

    Mint már fent írtam, én az emberek által elhozott megváltásban nem hiszek. Kivitelezhetetlen az egész.
    Egy nagy cég mit tud megtenni az megint más tészta. Jogi vagy gazdasági húzásokkal meg lehet próbálni visszafogni őket. Gondolom már megpróbálták de nem jött be. Ez egy piaci trend, Kína elég jól behálózta a világot, mivel igény van ezekre és engedni biztosan nem fog belőle.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák