Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz erer1000 #20 üzenetére

    Tehát ha egy nagyobb , neves gyártó akarna egy napelemes , liion-os billentyűzetet, +2k max..

    De nem akarnak!

    Én a még plusztech logós K750-nel kínlódtam pár hónapig, amit újonnan 20-25k-ért osztogattak 6-8 éve
    (Én a végkiárusításkor vettem, amikor már vasvillával szórták ki a madarasteszkóban 7 ezerért.)

    Na, mínusztechéknek nem sikerült épkézláb akkut tennie a vékony billzetbe: egy darab 65mAh-s ML2032 lítium gombakku van benne, ami kezdeti töltéssel élt 2 hónapot, és a nyugati fekvésű szobámban nem tudta nap közben utántölteni a napelemmel. :(
    Vége felé már csak úgy tudtam használni, hogy kint napozott az erkélyemen egész nap, akkor talán nem merült le 4-5 óra virtuális hadszíntéren tanktologatás után másnap reggelre :W
    Így napelemes ajtótámaszt játszott évekig.

    Nemrég úgy tudtam csak feléleszteni, hogy vettem Aliról egy gombelem töltőt, plusz két gombelemet 10$-ért, aztán azokat cserélgetve tudnám használni a billzetet, ha akarnám.

    Azóta gondolkoztam azon, hogy valamelyik drótnélküli mínusztech vezérlőelektronikát (K270, K375, K750 van kéznél) használva építsek egy mechát.
    Még régebben vettem 2-3 dollárért valami USBs LiIon töltő elektronikát, meg akad pár régi MX1000 (1200mAh?) meg MX Revo (800mAh?) egér akku, csak meg kéne találnom őket, de ahogy néztem egy 4000mAh akku újonnan is 10$ körül mozog.
    De sajnálom rá azt az 50-100 órát, amibe a megtervezése, gyártásnak utánajárás, stb. kerülne, és akkor még a kapcsolók, kupakok, plate, PCB, ház áráról nem is beszéltünk...

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák