Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz ricsi99 #23 üzenetére

    Nálam 1.5 év óta van fenn a rendszer (Windows 10), közben 3 nagy frissítés volt és számtalan hibajavító, de nem tapasztaltam lassulást és rendszernövekedést. Használod a lemezkarbantartót?

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • haxiboy

    veterán

    válasz ricsi99 #23 üzenetére

    Semmi lassulást nem vettem észre az évek alatt.
    Win 8-ról frissítettem 8.1-re majd Windows 10-re a megjelenés első napjaiban, ezt a rendszert használtam egészen 2 évvel ezelőttig, akkor kapott egy friss reinstallt. Nincs atomerőművem, csupán egy 4690k 8gb rammal, de nem vettem észre lassulást, sőt engem valahogy az összes hibát okozó frissítés elkerült. Igaz, én policy-ből tiltom az automatikus frissítés telepítést, illetve nem a frissítés és leállítás az alapértelmezett, a frissítések letöltődnek, de nem települnek automatán, de ezt havonta egyszer megteszem egy újraindítás alkalmával, Problémamentesen.

    Lemezkarbantartót néha érdemes lefuttatni hogy a sok felesleges file-t ne kézzel kelljen keresgélni.

    Az én véleményem az hogy a Microsoft kifejezetten jó munkát végzett a Windows 10-el, ha rábízod magad teljes mértékben a windows update akkor is jó eséllyel normális drivereket fogsz kapni, de egyébként mindenkinek a saját döntése hogy mit telepít, a Microsoft helyében viszont a jogosultságkezelést hasonlóvá tenném mint a legtöbb linux esetén, ha valami rendszergazdai jogot kér vagy olyan mappába dolgozna amihez nincs joga, akkor kérje be a jelszót -legalább az első alkalomnál- és ne csak egy igent kelljen nyomni.
    Abba most nem mennék bele hogy az átlag user a különböző nem jogtiszta helyről beszerzett szoftverrel miket tud behurcolni a gépére.

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák