Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    "Az Erste Bank azt javasolja, készpénzfelvétel előtt ellenőrizzük, hogy az ATM pénzkiadó nyílásán nincs-e ragasztásra, átalakításra utaló nyom, illetve nem találunk-e szokatlan, oda nem illő tárgyat vagy rongálás nyomait az automatán."
    Tehát már az ügyfél dolga a bank hiányzó biztonsági intézkedéseinek kipótlása? Mégis miért van kamera szerelve minden ATM-re? Hol vannak a biztonságiak, akik abban a pillanatban leállítják az automatát távolról, amikor valaki hozzányúl?

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz buherton #26 üzenetére

    Csak a dombornyomott, netes vásárlásra alkalmas kártyával lehet neten vásárolni. Bárki kérhet erre nem alkalmas kártyát, nekem is ilyen mindkettő, csak a netkártyámmal tudok neten vásárolni, de a mögött elkülönített számla van.

    (#23) ArchElf: azért amilyen drága egy-egy ATM-es pénzkivétel a legtöbb esetben (tripla ár, ha más bankétól), meg eleve amilyen árakkal dolgoznak a bankok megtehetnék, hogy bekamerázzák őket alaposan egy zárt helyen és minden kamerát realtime figyeltetnek, majd ha ilyen történik, kirúgják és még meg is büntetik a nem időben reagáló biztonsági személyzetet. Itt azért emberek fizetéséről, ritkán megtakarított pénzéről van szó, ami főleg manapság igen kevés és bár nem ér sokat, a tulajdonosának mégis igen fontos. A limit meg nem állítgatható csak úgy, nem lehet beállítani mondjuk 10.000 Ft-ra és amikor kell, vásárlás előtt felemelni 100.000-re, majd rögtön vásárlás után vissza. Inkább ne legyen nagyvárosokban 10 méterenként egy ATM. Amik persze majdnem mind egészen máshogy néznek ki, így máris igen nehéz észrevenni egy laikusnak, hogy van-e rajta valami, ami nem oda való (mondjuk az is "vicces" lenne, ha nekiállnék ellenőrizni az automatát... jönne is a biztonságiőr és lenne pár kellemetlen órám a rendőrségen, amíg kimagyarázom, hogy csak a bank felhívását követtem, már ha ki tudom és nem jelentenek fel). Aki meg ATM-mel babrál, nem fog olyan nyomot hagyni rajta, amit az emberek 99,9999%-a észre tudna venni.
    Ezt a bankoknak kéne komolyabban venni, nem az ügyfélre fogni, hogy nem figyel eléggé.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Rickazoid #30 üzenetére

    Kifutottam az időből, de most először mondom azt, hogy +1 az NFC-re.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák