Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz Sanyix #40 üzenetére

    így a képleteket, megoldásokat sem kell tudni, csak azt hogy hol kell keresni

    És mi van akkor, ha még senki nem oldotta meg azt a problémát? Na? Amit te írsz, az a mérnök asszisztens. Igen, a már végzett mérnökök jó része is sajnos ilyen asszisztensi munkát végez, vagy csak erre alkalmas, ki-ki döntse el.

    A Mérnök, így nagybetűvel ott kezdődik, ha olyan új dolgokat is képes valaki megoldani az ismeretei alapján, amit akárhogy keres a guglival, nem lel meg, mert még senki nem oldotta meg.

    Amit te írsz, az ahhoz vezetne igen hamar, hogy leállna a fejlődés, hiszen aki mindent könyvből keres ki, az általában nem alkot semmi újat. Természetesen miközben újat alkot valaki, akkor is gyakran fordul szakkönyvekhez adatokért, szabványokért, korábbi megoldásokért, de nem azért, hogy lemásolja, ami ott van, hanem hogy még alaposabban megértse és utána azt felhasználva újat alkosson. Ehhez viszont az kell, hogy végigküzdje az egyetemet és megértsen rengeteg gondolatmenetet, levezetést, mert ez fejleszti az elméjét.

    #41: Ha te a megoldási meneteket bemagolod, és nem megérted, akkor pontosan azok közé tartozol, akiknek nem egyetemen lenne a helyük. Próbáltál már megérteni és utána gyakorlatilag újraalkotni, önállóan végigvinni megoldásokat? Úgy tűnik sajnos nem.

    [ Szerkesztve ]

  • moha21

    addikt

    válasz Sanyix #40 üzenetére

    Szerintem nincs azzal baj az ember néhány dolgot fejben tart én is csak a sinusz függvényt tanultam meg abból kis logikával ki lehet számolni a cos,tg,ctg függvényeket. Ennyi erővel fölösleges megtanulni szorozni is, mert hát úgyis tud a számítógép. Csak, ha mondjuk te fejlesztel egy számológépet ilyet nem árt, ha tisztába vagy vele. Egyébként meg a számológép lebegőpontosan azt mondja a sin 45 = 0.70710678...... te meg fejből rávágod hogy (gyök 2) / 2 és máris pontosabb értékkel van dolgod.

    luciferc : miért kellene egy mérnöknek újat alkotni feltétlen? :U

    [ Szerkesztve ]

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Új hozzászólás Aktív témák