Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haky

    senior tag

    válasz luciferc #33 üzenetére

    Ez így van boldog-boldogtalan megy egyetemre és tényleg (tisztelet a kivételnek) annyira hü..ék (nézd meg a mostani BME-s hallgatóságot-->a nevét nem tudja leírni rendesen+beszélni sem tudnak), hogy az valami hihetetlen. Nem akarok nevén nevezni 1 tankörtársam sem, de van akinek 4 órán órán keresztül oktattam (segítettem) mechanikából. A matek még botrányosabb volt. Alapvető matekot nem tudnak és elvileg deriválni, integrálni, vektor analízist (gradiens képzés, rotáció, stb) kéne tudni. Mikor megkérdeztem, hogy miért nem érti akkor azt mondta, hogy nem igazán tudta a reált soha, csak tetszett neki a szak, meg elismert jó a neve... és jól tanult középsuliban ezért simán fölvették. De hozzátette, hogy a történelmet azt vágja:). Az, hogy amikor még én felvételiztem egyetemre, matekból+fizikából kellett szóbelizni, ott az ilyenek kiestek volna.

    Aki másnak retyvetyutyu...

  • haky

    senior tag

    válasz luciferc #43 üzenetére

    Így van de erre Mo-n nincs igény. Sajnos. Mo-on szakemberekre van szükség nem pedig "űrhajó tervező mérnökre". Remélem érted amit mondani akarok. A tanítás is erre megy ki. Pl. győri gépész képzés --> Audi gyárra képezik a hallgatókat. Ez így van rendjén. Ezt a BSC-vel fölborították (1-2 BME tanár ismerősöm szerint) mivel a BSC-s tananyag Európai szintű, ezért lehet, hogy tanulnak olyat amit Mo-on soha sem fognak kamatoztatni.

    Aki másnak retyvetyutyu...

  • Sanyix

    őstag

    válasz luciferc #42 üzenetére

    "A Mérnök, így nagybetűvel ott kezdődik, ha olyan új dolgokat is képes valaki megoldani az ismeretei alapján, amit akárhogy keres a guglival, nem lel meg, mert még senki nem oldotta meg."

    Nem igaz. Az új dolgokat az elméleti matematikusok találják...
    A mérnök a meglévő módszereket kombinálja ahogy neki kell, mert nem ő matematikus.
    ez olyan mintha azt mondanád hogy egy mérnök aki egy mozdonyt tervez, értse meg minden anyag fizikáját, szubatomi szintig, majd a 0-ról tervezzen újra mindent, menjen keresztül azon ameddig 200 év alatt jutottak el... sőt tovább megyek, értse meg a világegyetem működését 100%-osan, és akkor már csak le kell vezetnie mindegy 5000 ezer évnyi ismeretet. :D

    "Próbáltál már megérteni..." igen, a feladathoz szükséges szintig... többet csak hobbiból(persze nem matek a hobbin, nem vagyok őrült :D).
    "gyakorlatilag újraalkotni, önállóan végigvinni megoldásokat" ilyet normális ember nem csinál. Nem csinálja meg azt amin már más végigment, és közzétette.
    Mivel programozó vagyok, csak ezzel tudok példálózni.
    Ha egy függvény meg van csinálva, azt normális ember nem írja újra(gépi kódról kezdve), (csak akkor ha ő picit máshogy szeretné hogy működjön, de az akkor már nem is újraírás, hanem egy másik feladat, persze ilyenkor sem a legalacsonyabb szintről kezdi ha az nem szükséges).

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Új hozzászólás Aktív témák