Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agressiv

    addikt

    válasz sh4d0w #47 üzenetére

    Ellenpéldát is mondok: játszd végig a Max Payne első részét, borsódzni fog a hátad!

    Ez bizony így van, nekem is volt gémer gépem, minden ment rajta nyélen, csak nem volt értelme, mert a játékok nem kötöttek le.

    Viszont a mai napig órákig képes vagyok játszani a jóöreg játékokkal, amire a P4-es ideiglenes masinám is jó volt. A Mafia a mai napig a világ legösszeszedettebb játéka, iszonyat jó sztorival és mondanivalóval, aminek a mai játékok a közelébe sem érnek.

    Nemrég kaptam PS3-at ajándékba. Kölcsönkértem az elvileg év játékának kikiáltott need for speed most wanted-et (az újat) és mit kaptam? Alapverzióban, játszhatatlan beszaggatások, recsegő hangok, majd 2GB-nyi frissítést szedett le hozzá a szerencsétlen masina mire végre hajlandó a játék játszhatóan menni, de még az irányítást sem tudom számomra kényelmesre beállítani, a krumpli meg kb. fél másodperces input laggal dolgozik. Max 30FPS, de az is ritkán és továbbra is akadozik a motorhang hang, amikor két hangot kever, kis füstben is már iszonyatosan beszaggat a grafikája nevetséges...

    Ránéztem a store-ban és 20000FT a játék! Rosszul lettem! Ez szabályos csalás, szívem szerint beperelném őket, a PS-t meghírdettem, a játékot visszaviszem a gazdájának, megköszönöm a kellemetlen élményt és szánakozva fogok ezután nézni a konzolbuzikra!

    [ Szerkesztve ]

    Hát még a borz.....

  • Cifu

    nagyúr

    válasz sh4d0w #47 üzenetére

    Teljesen egyetértek. A kiadóknak és a konzolgyártóknak az fáj, hogy a használt játék kereskedelemben eddig nem láttak üzletet, legalábbis nem akkorát, hogy megérje foglalkozni vele. Most meg pár éve hirtelen nagy mumus lett.

    Amúgy én azzal sem értek egyet, hogy egyhelyben topog a játékforgalmazás. Anno mikor a Steam megjelent, mindenki mosolygott rajta, és a játékosok jó része is anyázta, amikor egy Counter-Stike-t nem lehetett normálisan játszani, mert jöttek a Ticket error-ok, és agyon volt terhelve az egész. Aztán jött a HL2 fiaskó, és késés, de végül valahogy azért csak megbékélt vele a játékostársadalom, a Valve pedig büszkén kihúzhatta magát, hogy igenis utat mutatott. Még az olyan "nagyok", mint az EA vagy a Microsoft is csak késve reagált erre.

    Ma pedig már van Kickstarter, és egyes játékok fejlesztése rajtuk keresztül indul el, elég látványosan. Alter egoja a Steam Greenlight. Aztán ott van a free-2-play játékmód, amit hajdan szintén kinevettek, ma meg már kezdik átvenni.

    Szóval ne mondja nekem senki, hogy a játékforgalmazás / fejlesztés finanszírozás nem változik. PC-n igenis változik és él.

    Egyszerűen a Microsoft, és mellesleg a Sony és a Nintendo sem tud elszakadni a régi megoldásoktól, és nem találja az utat, hogy a saját Steam, Kickstarter, Steam Greenlight vagy free-2-play szintű megoldásokhoz jusson (vagy nem akarja azokat). Az, hogy a Microsoft megpróbált egy saját (szerintem elég rossz) megoldást lenyomni a játékosok torkán, és mindezt megfejelte egy roppant arrogáns és lekezelő PR-el, az csak őket minősíti. "Azinternet" bemutatott erre, és ők meg csak pislogtak nagy szemekkel, mint egy prosti az első alkalommal - jé, itt nem az lesz, amit Én akarok? Nem barátocskám, ha azt várod, hogy fizessenek neked, akkor neked kell kielégíteni azokat az igényeket, amiket a játékostársadalom elvár...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz sh4d0w #47 üzenetére

    Lehet nem említeném az Alan Wake-t, mint sz@r játékélményt nyújtó játék. :U

    Egyébként egyetértek.

    PS4

Új hozzászólás Aktív témák