Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quarros

    tag

    válasz DRB #41 üzenetére

    Elbeszelunk itt egymas mellet... hhhhhh megprobalkozom megegyszer utoljara megertetni az allaspontomat egy olyan peldan keresztul amit te hoztal fel hatha nagyobb sikert erek el.

    Szoval pelda kent hoztad fel: "bérelsz egy kocsit, de az eula-ban(bérleti szerződésben) megtiltja tulaj, hogy kinyisd üzemanyagtanksapkát, ez nyilván olyan mértékben korlátoz bérlemény rendeltetésszererű használatában(amire egyébként engedélyt kaptál tőle), hogy akár a bírósághoz is fordulhatsz emiatt."

    Ez szerintem nem reprezentalja a mostani valos helyzetet mert azok a jogok amiket limitalni akar az eula azok ennel magasabb rendu jogok de indoljunk ki abbol a feltetelzesedbol hogy a szoftver = auto. Egyszeruseg kedveert gyujtsuk ossze a kerdeses kritikus a jogokat:

    - Az auto tovabbadasara szereztel e jogot vagy sem.
    - Az auto berbe adasara szereztel-e jogot vagy sem.
    - Az auto kompenzacio nelkuli megsemmisitesere szereztel-e jogot vagy sem.
    - Az auto rendeltetesszeru hasznalatara szereztel e jogot vagy sem.

    Ezek kozul az elsore mar kaptunk valaszt az Oracle kontra UsedSoft Perben a masodik kerdeses, nincs jelenleg allasfoglalas, a harmadik negyedik meg feltetelezhetoen adott.

    Na de hogy targyra terjek te alaptetelkent allitod hogy az autot (szoftvert) a licensz miatt te berled (Tehat szolgaltatast vaszel igenybe, mint ahogy azt a legelso hsz -ben kerdeskent feltettem). En pedig azt mondom hogy ebben lehet hogy igazad van, de lehet hogy nincs.

    Mivel ha egy autot, vagy barmely termeket tovabb adhatsz, berbe adhatsz, megsemmisithetsz, akkor nem tudom hogy tenylegesen beszelhetunk-e jogilag berleti szerzodesrol vagy pedig egy adas vetlerol aminel az altalad megvasarolt termeknel korlatozott jogokkal birsz.

    Tenyleg nem tudom ehhez egy jogi allasfoglalas kene! Mert ameddig ez nincs meg, addig nem fogadhatom el a te alapteteledet es azt mondani hogy igazad van de felreertesek elkerulese vegett azt sem mondom hogy nincs igazad, ez a kerdeskor mind a mai napig nyitott.

    De itt reszemrol lezarom a vitat mert mar elegge eltertunk az eredeti tematol.

    [ Szerkesztve ]

  • Snoop-y

    veterán

    válasz DRB #41 üzenetére

    Jogkimerules Jogkimerules es harmadszorra is kicseszett JOGKIMERULES.

    ha elolvasod mit jelent akkor majd rajossz arra, hogy miert lehet eladni egy megvasarolt jatekot hasznaltan es miert ellenkezik jogszabalyokkal ha ezt egy konzolgyarto vagy egy jatekfejleszto ceg el akarja lehetetleniteni vagy csak siman tiltana.

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Új hozzászólás Aktív témák