Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz M107 #1 üzenetére

    Nem értek egyet. Amikor az emberek jelentős része még mindig ott tart, hogy pl. csak Opel vagy csak VolksWagen autót vásárol, mert az előző is olyan volt, és jó volt, amikor mindennapos dolog, hogy azért vesz valaki Samsung mosogató gépet, mert a Samsung TV-jével meg van elégedve, amikor sokan csak azért is Panasonic márkahűek, mert oda meg vissza vannak az eddigi tapasztalataiktól, hogy az Apple-mániát már ne is említsem....

    A márkanév nagyon fontos, a köré kiépített marketinggel együtt. De mindez mellé kell egy jó és életképes gazdasági terv is. Szvsz például a Pioneer TV ágazata itt szúrta el. Csináltak egy maximalista, és tényleg szuper TV szériát, csak éppen méregdrágán. Csakhogy a TV-k esetében a piac a tömegekről szól, amely az olcsóbb (és óhatattlanul gyengébb minőségű) készülékekkel lehet kielégíteni. Szóval a vége az lett, hogy a Pioneer egyszerűen túl kevés TV-t tudott eladni, és a piaci jelenléte el lett söpörve. A TCL azért csinálja ezt jól, mert a teljes piacot lefedi, a filléres modellektől a csúcsmodellekig...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz kenand #14 üzenetére

    Az a szörnyű, hogy a TV szabvány és újítások 90%-át a PHILIPS és a SONY készítette, az előbbi már nem gyárt TV-t az utóbbi is háttérbe szorult.

    Ez így nettó marhaság. A Sharp, Thomson, Telefunken, stb. gyártók is mind-mind bőven adtak bele a szabványokba. A Philips pedig a mai napig gyárt TV-t.

    Koreai és Kínai dömping van. De valódí újítás nincs....(persze már minden lényeges dolog ki van találva)

    Mit nevezel valódi újításnak? Az első nagy szériás LED háttérvilágítású TV-t a Samsung árulta, ahogy a local dimming is náluk jelent meg. Az OLED terén hiába a Sony volt az első, most az LG vezeti a piacot. Újítás a SmartTV (az első komoly ilyen TV egy ACER gyártmány volt...), a mobil-TV kapcsolat, és így tovább...

    Ráadásul nincs is nézhető 4k tartalom.

    Hát mikor kijöttek az 1080p-s TV-k, akkor túl sok FHD tartalom se volt még errefelé. Egyébként az, hogy *nincs* nézhető 4K tartalom pedig nettó hazugság, hiszen akár Youtube-on is tudsz 4K-s videókat nézni 2012 óta. A NetFlix-en idén áprilistól jelentek meg a 4K-s tartalmak... Stb...

    Ha egy LCD elromlik kuka, (vagy lehet bontani) 3-4 legó alkatrészből áll, amit méreg drágán árulnak (max ha tudsz hozzá illő bontottat szerezni akkor van remény elfogadható áron javításra.)

    Most cserélem le a 6 éves Samsung LE-40A659-es televíziómat, amit monitornak használok. Azért cserélem le, mert sajnos sikeresen megtörtem a képernyőjét. A tápegységében 2x kellett kondit cserélnem, mert sajnos ez a pontja elég gagyi a Samu TV-knek (4 évesen jelentkezett először a probléma), de filléres az alkatrész (2db 16V 1000mf kondi összesen 220 forint), és az első cserét egy villanyszerelő fél óra alatt csinálta meg 2000 forintért. A másodikat magam végeztem el...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #06658560 #30 üzenetére

    Pardon, látom, a TPV megvette a teljes TV részlegét a Philipsnek... Maxima Mea Culpa, erről lemaradt, mint annak a rendje...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #65675776 #52 üzenetére

    1000 mF = 1 F Ha éppen nincs μ a billentyűzeten, akkor a mikro-t u-val szokás rövidíteni, mivel az nincs lefoglalva más prefixumnak.

    Jogos az 5 pont, 1000uF.

    De ha már kétszer is cserélni kellett ugyan azokat a kondikat, az azt jelenti, hogy olcsó, gyenge minőségű és valószínűleg nem is megfelelő specifikációjú kondenzátort rakott bele a "szakember" és Te is. Mivel kapcsolóüzemű tápról van szó, illene alacsony ESR-ű kondikat használni. Abból meg egy jobbfajta 16V 1000μF-os nem igazán jön ki 300HUF/db alatt.

    Az nekem is szemet szúrt, hogy ugyanazon kondik száltak el, de az eredetiek is 16V 1000uF-esek voltak. A villanyszerelő is ilyet rakot bele, ahogy én is. Hogy mi a jó minőségű, mi nem, azt nem tudom, de gyors rákeresésre azért még én is drágán vettem őket (vagy az Aishi ennyire gagyi?). Egyébként én is a túlmelegedésre tippelek, ez esetben lehet, hogy én is ludas vagyok, mert a TV nem szellőzhetett rendesen.

    Egyébként miért jó az, ha egy TV-n vagy projektoron van Android?

    Nem tudom, ez a kérdés nekem szólt-e, de én nagyon tudom élvezni, hogy rádugok egy rádiós egér/bill kombót, és tudok netezni. Nyilván nem olyan, mintha a gép előtt ülnék, de megnézni gyorsan azt, amit akarok, teljesen jó, és nem kell a gépet bekapcsolni. Persze, még szebb, ha mindezt Mobil-TV kapcsolattal csinálod, de ez már egyéni ingerencia kérdése. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #16939776 #65 üzenetére

    Userek 99%-a nincs tisztában a valós igényeikkel, így annak a gyártónak a termékét veszik amiből nagyobb a választék.

    Én úgy fogalmaznék, hogy az userek úgy 90-95%-a olyan döntést hoz, amiről úgy gondolja, hogy szüksége van rá. Itt nem a választék a lényeg, hanem az, hogy az igényt kell "belekódolni" a vevőbe. Ez persze nagyon csúnyán hangzik, de erről van szó. Az is a vevőbe kódolt dolog, hogy szüksége van a 3D-re, most szüksége lesz a 4K-ra, ahogy anno belekódolták, hogy szüksége van a FullHD felbontásra is minden körülmények között. Az tény, hogy a vevő nincs tisztába a részletekkel, de ezzel minden téren így vagyunk. Akár TV-t, akár mosógépet, akár autót, akár házat vásárolsz...

    A vevők jó része aztán a tapasztalatai alapján fog dönteni. Lehet szídni a marketinget például a plazma technológia bukása miatt, de a vásárlók 90%-a nem elsötétített házimozi szobában használja a TV-jét, például (tükörződő kijelző problémája). Így működik a világ...

    Már most sok ilyen termék van, amit nem gazdaságos javítani, Majd a feléjük haladó hajókon vissza kell küldeni nekik azt az óriási mennyiségű szemetet amivel így beterítik a földet.

    Úgy kezdjük, hogy ők azért gyártanak és forgalmaznak ilyen termékeket, mert igény van rá. Ha nem lenne igény rá, akkor kereslet sem lenne rá, így pedig gyártani sem lenne értelme ilyen termékeket. Vegytiszta kapitalizmus...

    Valahol ott kellene inkább elgondolkozni, hogy tartós, de fejleszthető termékeket gyártsunk, mert így lehet a "szemét" problémát megoldani. Ezzel viszont van egy baj. A gazdaság arra van berendezkedve, hogy kiszolgálja a fogyasztói társadalmat. Arra, hogy a TV-jét lecserélje a polgár minden 3-5 évben. Ha nem így lenne, és mondjuk csak 10-15 évente cserélné le (mellesleg nagyon sokan anyagi okokból most sem engedhetik meg maguknak ezt), akkor ez az ágazat jelen formájában összeomlana. Ezért is kell nyomatni a 3D-t, 4K-t és így tovább.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák