Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Cathulhu #155 üzenetére

    Hogy őszinte legyek és lehet hogy ez most oltári nagy szamárságnak tűnik, de én azt gondolom Nvidának az ARM mint olyan és a nyílt licenszeik a mobil szegmens stb egy pozitív hozadéka a valódi terveiknek ,mellékvágány csak. nem érdekli annyira , mint sokan gondljuk szerintem. ( persze igen, csak nem elsődlegesen)
    A valódi céljuk szerintem egyébként az, amit írsz, csak nem egészen úgy .
    Ez is csak egy vélemény ahogy én gondolom:

    Egy komplett ökoszisztémát kialakítani szerver és exascale vonalon kizárolagos( és így ahogy írod a másik két versenytárs elött zárt ) rendszerben.
    AMD és Intel az X86-64 vonalon építkezik és hülye lenne késöbb beengedni Nv-t pusziért és Nv is hülye lenne tőlük függni, hogy bejuthasson egy egy zsíros exascale/ A.I. projektbe.
    Magyarul lesz egy külön rendszere ,amiben olyat tud kínálni, amibe a másik két fél nem tud bejutni, az ARM alapú szerverekbe és porjektekbe amihez Nv kialakít egy rendszert és ez fordítva is igaz , onnentól felejtős lesz az, hogy X86 rendszerekbe ő bejuthasson az AMD / Intel mellé. Ez a mostani nyílt , szabadon licenszelhető rendszerben nem lenne megvalósítható.
    Intel mellé még addig igen, míg Intel nem dobja piacra a saját gyorsítóit.
    Mit eredményez ez?
    Azt hogy egyik cég sem lazíthat mostantól. Nvidának úgy kell fejlesztenie mind a CPU és mind a GPU vonalát hogy az előnyősebb / gyorsabb legyen az AMD és Intel X86 konfigurációinál.
    Intel nagyon gyorsan kénytelen lesz olyan GPu-t / gyorsítót fejlszteni ami ütőépes lehet AMD és Nvidia termékeivel, ha nem, akkor gyakorlatilag végük, mert Nvidia nem fog adni nekik gyorsítót a CPU-k mellé és AMD sem.
    Magyarul a nagy összeborulás az AMD vel és így az Nvidia kizárása hamarosan visszájára sül el Intelnek, ha nem lép SOS mind GPu, mind CPu fronton, mert a versenytársak elötte járnak már GPU vonalon évekkel és CPu fronton is AMD, de ARM sincs elmaradva.
    AMD x86 vonalon kénytelen Intelt szemelött tartani, tehát így az helyett hogy 3 szereplős lenne az x86 piac 2+1 szereplős és elkülönült lesz egy vonal. Szerintem ez egy nagyon okos húzás Nvidiától, mert elszakad a két licensztulajdonsotól, mert bármit lép azt x86 részen kell ellensúlyozni a másik két gyártónak, és ez fordítva is igaz,de neki nincs konkurenciája a saját architektúráján egyelőre és nem fogja beengedni se AMD-t se Intelt bizonyos fejlesztésekbe, vagy biztosít nekik licenszet és cserébe kér X86-64 et.( ezt amúgy kétlem)
    Szóval egyszerre kockázatos és szeniális dolog ez, de egy olyan piacot céloznak meg vele(a szerver piac 90 % része még mindíg Intel) ami lassan el kezd felosztódni,2-3 éven belül Intel elveszti a dominanciáját és ez egy akkora pénz, ami onnan lehullik, amekkora simán ellensúlyozza ezt a rizikot, ha bejön.
    Ez mellett az ARM mobil fejlesztései lehetnek nyitottak és fent vázolt forgatókönyvet pár bizonyos rendszerre ami saját fejlesztés lesz ,fogja Nv bevezetni azt gondolom.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák