Új hozzászólás Aktív témák

  • mzso

    veterán

    válasz #32839680 #109 üzenetére

    Szerintem ezt jogilag könnyen meg lehet kerülni. Például meghagyni az AMD-t mint jogi entitást az MS teljes tulajdonában. Vagy meghagyni "független" cégként, de majdnem mindent felvásárolni belőle (kivéve az IP-ket) de egyúttal örökös jogot is szerezni az összes IP-jük használatára. Ilyesmi.

    "Másrészt az Intel is megtorpedózná valszeg, mert nekik meg az x86-64 a fontos, amit meg az AMD fejlesztett, így az nem az Intelé, ha megszűnne a keresztlicensz megállapodás az Intel bukná a 64bites x86 kiterjesztést."

    Az Intelnek nincs mindenbe belepofázási joga, szerintem... Amennyire domináns úgy meg trösztellenes dolgokkal sem tud érvelni. Amúgy meg pont az Intel p*csánrugása lenne az egyik cél, és ház alá hozni bevételt, mindemellett jobb terméket/szolgáltatást biztosítani a felhasználónak. Az Apple sokkal nagyobb monstre cég (részben) saját hardverrel meg szoftverrel és nem szabdalták fel, az MS így is kisebb maradna.

    "Egy Intel általi AMD felvásárlást meg kb. minden versenyhivatal megakadályozna,"

    Ezt én is így gondolom. De AMD, Nvidia megtehette volna.

Új hozzászólás Aktív témák