Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz arty #37 üzenetére

    A Latitude 7490 szén szénszál erősítésű műanyag. Az Elitebook Al-Mg merevítésű fémváz az alja. A teteje pedig már nem merevített.
    Sajnos a Latitude-k hűtése már a D szériától kezdve csapnivaló. Ennek a csúcs a 6400/6410 volt (2008 környéke, ezek önmagukban is fel tudtak melegedni rendesen). Utána megjött a 6420/30/40 ezekben a Dell TriMetal váza volt (itt a hűtésen is komolyan javítottak, ezek voltak az utolsó képviselői, annak a gépépítési módnak, amire el lehetett mondani, hogy na igen, ekkor még tudtak notebookot építeni a gyártók, a HP ekkor már áttért a 840 g1-el arra az útra ami a Dell esetében a 7440 volt.), az első 7440 még erre épült, utána a dell a Lenovo-hoz hasonlóan áttért a Szénszálra. A Lenovo ugyan vissza vissza tért itt ott, de a Dell sajnos nem.
    Az EliteBook az egyetlen ami ,még megmaradt a fémmerevítésnél, de a monitornál ez sem.

    Mi a hátránya ha fémet használunk, mint a HP:
    - A gép nehezebb lesz (100 - 300 grammról beszélünk, de akkor is nehezebb)
    - A monitorkáva a a gép "csúnyább" lesz, értsd ezalatt, a nagyobb káva, a fémvázat be kell vonni valamivel, ezért lesz nehezebb.
    - Nehezebb összeszerelhetőség, mert ugye ha csak egy alaplapom van, ami felett van egy fedél és egy védőlemez, akkor az alaplap egy pillanat alatt kiszedhető.
    - A gép vastagabb lesz.

    Mi az előnye a fémháznak:
    - hűtés
    - merevség.
    - strapabíróság, a nem kell annyira figyelnem, ha megnyomják.
    - Több minden belefér, mivel a gép nem egy alaplap.

    Mi az előnye a szénszálnak:
    - A vázra nem minden esetben lesz szükség, max egy lapra amire az alaplapot felszerelem, vagy erre sem, mert a váz merevségét, a szénszál erősítésű palmrest, és az az alja adja. (hogy erre rátesznek egy komozit anyagot vagy nem, az döntheti el, hogy mennyire kell könnyűnek lenni a gépnek, lásd XPS)
    - Könnyű.
    - Vékony.
    - Könnyebben pótolható házelemek, amit a gyártó nyilván nem ad olcsóbban, de neki olcsóbb.
    - Elegánsabb kinézet, kisebb káva stb.
    - Könnyebb legyártani.

    A szénszál hátrányai:
    - hűtés
    - Hajlik. Na ezt nem úgy kell érteni, hogy nyeklik nyaklik, mint egy olcsó gép. De közel nem annyira merev, mint egy EliteBook 8460p
    - Műanyag hatást kelt, pedig minőségben, nem rosszak ám ezek.
    - Jellemzően ezeknek a gépeknek a bővíthetősége a vékonyítás, és a hűtés minimalitása miatt jelentősen csökken.
    - A későbbi bővíthetőség, az a szerelés komoly rovására megy majd, lásd az első ilyen felépítésű gépet (Dell Vostro 5460), igaz ez nem Carbon, hanem kompozit anyag volt, de itt az elv a lényeg.

    Persze ez magánvélemény. Nem szakértői, mert nem vagyok szakértő.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák