Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz moonman #19 üzenetére

    Bocsi, de én csak pár programot futtatok több gépen. (Adatmentés.) Vagyis munkagépek. Össze vannak kötve, de az olló nagyon jó volt. Így NINCS net kapcsolatuk. Ugyanis marhára szépen nézne ki, ha pont mentés során történne netes gikszer. Se vírus, se adatlopás, se, se.... Nekem olcsóbb lett volna az a változat ami "csupasz". És több mint elég. Vagyis engem is érdekel. Meg azokat akik vezérléshez, adatgyűjtéshez, stb... használnak kényszerűségből ilyen OS-t, mert "van hozzá minden", de a netet nem használják böngésző szinten.

    Szerk: Ja tényleg. Ott van az MSN is. Akkor is kigyilkolom, ha netes gép lesz belőle. (borzongós arcocska)

    [ Szerkesztve ]

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    A nem vásárolható, nem supportált programok használatát nem lehetne felszabadítani? PL: Win98 mostantól mindenki számára legális lehetne. Sok a gond vele, M$ már tojik rá, miért ne lehetne megengedni? Kevesebb XP vagy Vista fogyna? Nem hiszem. Viszont sok szegény háztartás hozzájuthatna legális OS-hez amin lehetne a gyereknek tanulni, Internetet használni. Igen, játszani is.

    Moonman: Hol kapható az olcsóbb butított változat?

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz rii #143 üzenetére

    :R Teljesen egyet értek.

    Egy rendszert (bármilyent) kétféleképpen lehet elkészíteni. Vagy megtervezem, vagy összerakom.

    Megtervezem: Összegyűjtöm mit kell ellátnia. Ehhez mi az a legfontosabb minimum ami közösen szükséges (HW kezelése, programkörnyezet, biztonsági szintek biztosítása). Ez lesz a kernel, melyhez ENNEK beállítását (finomhangolását) végző rutingyűjtemény tartozik. Ez az OS. Erre lehet rátenni az önállóan életképes alkalmazásokat (böngésző, rajzoló, stb...). A maximális segítség ehhez egy közös rutingyűjtemény lehet mely bővíthető, önállóan telepíthető. De ennek megléte nélkül is minden alkalmazás telepíthető, legfeljebb az opcionális rutingyűjtemény használata nélkül egyes modulok többszörösen foglalják a tárhelyet. (És? Az van. De felrakható, leszedhető, módosítható szemét nélkül.) Ha az interface felületet dokumentálom, bárki készíthet alkalmazást. (Működik vagy nem, az a programozón múlik.)

    Összerakom: Van egy alapelképzelésem, és elkezdem evolúciós módszerrel elkészíteni. Ilyenkor óhatatlanul az adott pillanatban meg fogom oldani a feladatot még akkor is, ha annak a funkciónak nem abban a rétegben lenne a helye. (Esetleg meg van, csak nem tudok róla, így duplikátumok keletkeznek más futási eredménnyel! :Y - Word formátumozás táblázaton kívül és belül.) Ilyenkor alakul ki, hogy IE nélkül bizonyos alapvető funkciók nem működnek. (A böngészés letiltható, de az alkalmazás telepítendő. ÁÁÁÁÁÁÁ!) Vagy ahogy előttem írták WMP DLL kell másnak. Minek? Grafikus OS? Akkor a munkafelületet meg tudja jeleníteni. Egy ilyen rendszer dokumentálása sokszor utólagosan nagyobb munka mint újratervezni és előröl megírni. Hát még kiszedni komponenseket?

    Egy ilyen bonyolultságú rendszer elkészítése iszonyatos munka. Bármelyik úton is készül el. De mára eljutott a számítástechnika (pont a bonyolultság miatt) oda, hogy a felületeket szabványosítani kell. Különben nincs átjárhatóság, cserélhetőség. Itt azért nem arról van szó, hogy ugyanaz a program menjen minden OS alatt, hanem a szabványos interface (lehet gyártón belüli is - de nyilvános és betartott) ismeretében készíthető legyen mindegyik alá átirat. Az az OS gyártó lesz támadva (mint a mostani esetben is), akinek a rendszeréhez a legtöbb szabványtól eltérő manipulációt kell a programokba építeni a használhatósághoz. Természetesen ehhez hozzájön, hogy a komponenseket NEM tudom kiválasztani legalább 90%-ban az install során, hogy ez kell, vagy nem nekem. Így már régóta vízfejjel élek (irígylem zdanee-t, nekem soha nem volt ennyi időm a gyomlálásra).

    Az erőfölénnyel való visszaélés meg nagy baj. Szélsőséges esetben az erőfölény miatt a többség kényszerhelyzetbe kerül. Ilyenkor a kontroll is megszűnhet a gyártó részéről, ami akár kémkedés szintjét is elérheti a háttérben. (Szintén szélsőséges példa: Orvell 1984 - vagy a Google új szolgáltatása mellyel "körbenézhetek" az utcákon (nem a térképük - bár a légifelvétel már ott is sérthet emberi jogokat) a láthatók engedélye nélkül (vagy mindenkit kiretusálnak?)). Vagyis a kisebb cégek az egyenlő feltételek megteremtéséért folytatott harcban az egyének kiszolgáltatottságát csökkentik! Azt hiszem szeretné mindenki maga eldönteni a pénzével mit kezd, mikor látogatja meg a barátját, stb... Lehet, hogy durva párhuzam, de a dolgokat folyamatukban kell vizsgálni.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Belba #146 üzenetére

    Wordpad. Tudod soha ne használj jobbat. Ez az alkalmazás pont csak arra jó, hogy az OS szöveges moduljai olvashatóak, szerkeszthetőek legyenek. Tehát az OS része, hiszen annak finomhangolásához kell.

    Egy szövegszerkesztő már az öreg DOS időszakában is 100-szor többet tudott. Azt hiszem alapkövetelmény egy kép vagy táblázat kezelése a többhasábos formátumról nem is szólva. :o

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz #64791808 #151 üzenetére

    Igazad van, van alternatív lehetőség.

    Csak ha te egy multinak a beszállítója / alvállalkozója vagy és Ő meghatározza a kommunikáció módját, akkor már nem igaz a választás lehetősége. Pláne ha az ismert kedvezmények mellett jut a programcsomaghoz a multi amit Te kisker listaáron kell, hogy megvegyél (részben finanszírozva és így kompenzálva a multi kedvezményét). Vagy én látom rosszul? :F

    Ennek ellenére a törvénytisztelő állampolgárok megveszik.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    Ugye nincs monopol helyzet? Ugye nincs kihez igazodni? Teljesen szabad a választás lehetősége? [link]

    Azt azért mindenképp hozzá kell tenni, hogy egy váltás iszonyatos háttérmunkával jár. Mindent áttenni más platformra szinte lehetetlen, pláne pár hónap alatt. (WINE ide vagy oda.) Vagyis ez egy egyirányú utca. Vagy kényelmesen mész előre, vagy tolatsz. Nem tudom melyik a jobb.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz bambano #171 üzenetére

    Ha a cikket elolvasod látható, hogy "Az összes egyetemi-iskolai számítógépre telepített Microsoft-csomag használati joga megszűnik márciustól, ha addig a magyar állam nem rendel újakat." - vagyis az oktatói és tanszéki gépekről is szó van. Nem CSAK az oktatás, hanem az ahhoz kapcsolódó teljes adminisztráció, stb....

    Az oktatást nem lehetetlen átállítani. De a többit márciusig..... Most mondhatod, hogy korábban kellett volna. Te szóltál Nekik? :F

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    Érdekes, hogy erre nincs reakció míg erre van. Pedig az első a fontos a cikk szemszögéből. :F

    Szerk: Befejeztem. Ugyanis értelmetlen. Hiszen mindenki tudja mit kéne tenni, mindenki mondja, csinálja, és mégis marad minden a régiben. Így valóban nem lehet semmit sem tenni. A cikk pont azért születhetett, mert van aki valamit lép. Hogy ez miért és másra milyen kihatással van, azt nem itt kéne megbeszélni.

    [ Szerkesztve ]

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz bambano #202 üzenetére

    Úgy tűnik nem sikerült eléggé erősen szólnod a következő rendszerek tekintetében.

    U.i.: Egyet értek Veled, és szomorú vagyok. Legalább egy átmeneti állapotot (is-is) ki lehetett volna hozni. :o

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    Ez mi?

    Csak azért itt tettem fel, mert az előző hozzászólásomhoz talán valamilyen szinten kapcsolódik. :F :Y

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák