Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #345 üzenetére

    nah, ez a te problémád. szted azért szar az asp.net, mert már volt java. némi ellentmondást érzek a világképedben. egyrészt azon erőlködsz, h legyen olyan változatos, mint a linux másrészt meg mindenből legyen 1 és az legyen az első.
    a példa a fejlesztő környezet hatékonyságáról szólt. javanak és a .net-es nyelveknek annyi közük van egymáshoz, h OO meg egyfajta virtuális gépen fut. de ezt már kitárgyaltuk egyszer, szal most nem megyek bele.

    a konzolok kapcsán direkt kihangsúlyoztam, h adott platformon belül egyféle, mert tudtam, h lesznek olyanok akik nem értik meg a dolgot. a párhuzam tökéletes, mert operációs rendszerekből is többféle van és pont az volt a fejtegetés lényege, h míg winre fejlesztők 1 winre fejlesztenek (most tekintsünk el a verzióváltásoktól, mert az elkerülhetetlen), addig linuxnál még egy disztrin belül sem feltétlenül így van. a konzolra fejlesztők pont azért szeretik a pc-vel szemben, mert 1 platform 1 hw vagy úgy jobban érthető 2-3 platform az 2-3 hw környezet. ellentétben a pc-vel, ahol mindenből van min 10 féle.

    a php is tökéletes példa, mivel két eltérő platformot hasonlítottam össze. és ezt a kettőt az operációs rendszertől függetlenül tettem (még írtam is, h kevés köze van az os-nek hozzá), főleg, h php is van win+iis-re meg asp is van linuxra (úgyahogy).
    párhuzam azért tökéletes, mert az egyik rendszer a ms féle mindent bele és egyféle módszert képviseli, míg a másik a linux féle core+mindenkisajátja. két gyökeresen eltérő elképzelés gyak semmi közös nincs bennük és nem vita kérdése, h ma melyikre hatékonyabb fejleszteni. pedig nem volt mindig így, a sima ASP-k katasztrofálisak voltak, de még a net1.x is csak a határt súrolta. ám a 2.0 álva hagyta a php-t.
    ugyan újabban (nyilván a jó példát látva :) ) php-hoz is van pár teljes körű keretrendszer, de azokkal 2 gond is van, az egyik, h egymás konkurenciái, a másik, h senki nem tekinti alapértlemezettnek.

Új hozzászólás Aktív témák