Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    Üdv! Jó látni, hogy azért mások is küzdenek egy kis irodalmat is bevinni a sok kockafejbe :DDD Nem kell amúgy félni, irodalmi portálokon sem kap az ember általában több hozzászólást, több olvasót, csak legföljebb több kritikát. Éppen ezért én mindig egy rakat helyre töltöm fel a cuccaimat, hadd olvassa csak, aki éri ;] Viszont te pl. a május elsejés írásaiddal durván több hsz-t szedtél be, mint én 3 portálon egyszerre egy műhöz, nem tudom, hogy csinálod :DDD

    Mondhatni tetszett, nagyonis. Aztán lehet, hogy egy jobb kritikus még fogalmazási hibákat is találna benne, én nem igazán. (Mondjuk miután egyik szösszenetemet háromszor olyan hosszú kritikával illették, mint maga a mű, és ráadásul a nagyja még jogos is volt, azóta nem merek ilyenben nyilatkozni anélkül, hogy ezt ne említeném :DDD) Mit is mondhatnék még, csak így tovább! Mondjuk nem ríkatott meg, a közelében sem voltam, de ez nem a te hibád, hanem az én túl nekromanta mindenem következménye. Utoljára a Kincskereső kisködmönön érzékenyültem el általános iskola alsóban. :DDD

    Mindenesetre annyit elmondok, szigorúan a magam részéről, hogy én ilyet írni nem tudtam volna. Bár szívesen olvastam, de az én stílusomhoz képest túl pozitív a vége, és annyi érződik is rajta, a témáján és úgy általában is, hogy amolyan "hirtelen felindulásból" novella. :) No nem mintha összecsapott volna, csak éppen én nem tudok "csak úgy" leülni és írni, nekem komolyan ki kell gondolnom előtte és közben is a témát, a sorok közti jelentést, és a negatív alakulást... :D Úgyhogy ha te ezt tényleg "csak úgy" írtad, grat érte :)

    Viszont helyesírási hibákat találtam néhányat, többnyire vesszőhibákat. Íme, amit jegyzeteltem:

    "az áhított kéz, már a bundáján pihent" - Nem kell vessző.

    "boldogság sziget" - Kötőjellel legalábbis.

    "És emlékekből nem volt hiány." - Lehet "És"-sel mondatot kezdeni, én is szoktam gyakorta, de itt talán nem annyira szerencsés, az előző mondat ritmikája miatt azt hiszem. Jobb volna talán egy "pedig" az "emlékekből" után.

    "Hosszú évekkel ezelőtt mikor elkészült a ház hazaértem és a bejárati ajtó fölött egy felirat fogadott" - Itt szerintem több vessző is kimaradt.

    "éjjeli szekrény" - Egybeírandó, gyugodtan. :)

    "hisz ott volt mikor éjjel lefeküdt és akkor is, mikor reggel felkelt." - Néhány vessző még elkélne.

    "úgy tűnt övék a világ és a boldogságnak" - Előbbi.

    "fogok és így is lett" - Megin'.

    "eredeti tervét: Olvasni fog." - Kis kezdőbetű a kettőspont után.

    A levelet nem elemzem, végülis abban direkt is lehetnek hibák, de a fentebb írtak (vesszők, kettőspont után, stb) oda is vonatkoznak.

    "itt hagyta őket" - Ha az "itthagy"-ot külön írod, egészen mást jelent, bár kivételesen helyes még. Ja, és vessző a "még után... :)

    "tartotta az nem" - A "tartotta" után vessző.

    Talán egy kicsit sok "volt"-ot és származékait használsz, Word-ben, Firefoxban vagy Operában nézz utána, mennyi, és a sűrűbb részeknél szerintem próbálj kigyomlálni egyet-kettőt. Ezt én mindig így csinálom, mert előferdül. :)

    No, röviden és gyorsan ennyit, remélem, hasznodra válik - csakis azért írtam :)

    [ Szerkesztve ]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz The DJ #19 üzenetére

    Háhá, "PH! nagy irodalmi alakjai", ez jó! :DDD :P Azért kösz :DDD

    shtml: Igen, mindenképp jó dolog, ezen már látszik, hogy azért odafigyelt a szerző. Velem is elő szokott fordulni, bár talán csak többet kellene olvasnom rendes irodalmat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák