Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • digimokus

    tag

       Én úgy látom - szerintem nem egyedül - hogy a kiadók egész pereskedős-jogvédős bulija egyetlen célra összpontosul: a fejlődés visszafogására.

       Miért is...? Anno az emberek a zenei felvételeket csak fizikai adathordozón, kézzel fogható módon boltokban kaphatták meg, amihez szükség volt egy terjesztő hálózat kiépítésére. Ezek lettek a kiadók. Most hogy megváltoztak a lehetőségek (internet) és a szokások is ehhez kezdenek idomulni, a zenék terjesztése lassan kikerülni látszik a kiadók hatásköre alól, hiszen ma már bármelyik garázsban próbáló banda is népszerűsítheti magát az interneten. Abban a pillanatban hogy a CD eltűnik és a helyét átveszi a pusztán digitális világ, a kiadóknak nem lesz meg az eredeti feladatuk, azaz hogy terjesszenek... magyarul a fejlődés előrehaladtával csak egyre jobban ég a lábuk alatt a talaj és ha már a fejlődést nem tudják megállítani, a világot próbálják meg olyanná alakítani amiben még nekik is megvan a helyük, jelen esetben a jogvédelem köntösébe beöltözve.

       Nem mondom én, hogy nincs szükség jogvédőkre és kiadók nélkül minden rendben menne, hiszen a kiadók maguk a legnagyobb szponzorok egy-egy induló együttesnél, de pár évtized múlva nem lesz rájuk szükség, mert a terjesztést átveszik a Youtube és a hozzájuk hasonló videómegosztók és nagy a gyanú, hogy ezért most a nagy betámadás a kiadók részéről. A zenészeket pedig nem kell majd annyira félteni ahogy azt most a kiadók beállítják, ha Ők eltűnnek a zenészek zsebébe is több pénz jut, hiszen a pénz útjából kiesik egy olyan réteg, aminek egyre kevesebb keresnivalója van ott...

     

    http://digimokus.uw.hu

Új hozzászólás Aktív témák