Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz wwenigma #15 üzenetére

    A 10400 konkrétan az egyik leghidegebb cpu a piacon, hűvösebb mint 3600. A 14nm sweet spotja ez a cpu, fölötte melegszik a cpu kínálat, azért ezt tegyük hozzá mert olyan hsz-ra reagáltál ami ezt a két cput hasonlítja.

    Másrészt a 3600 és 10400 között nem lehet azt mondani hogy lassabb, gyorsabb, annyira közel vannak egymáshoz, inkább a ram/alaplap dönti el ezt nem a cpu maga. Aki a 10400 árelőnyének a felét pluszban Z-s alaplapra költi annak játékban gyorsabb inkább az intel, de igazából sokkal többet ér ha B-s lap + jobb vga-t vesz valaki. 144 fps-t nem ezekkel a cpu-kkal fognak hajkurászni az emberek, a 60 fps-re meg vga kell nem cpu.

  • Peat;)

    veterán

    válasz makkmarce #26 üzenetére

    Utoljára 3dmark 2001 SE-t használtam gyakrabban. Azóta végfelhasználói, engem érintő programokat nézek, az olyan írások miatt amit ide raktál. Ez már prohardver hagyomány, hogy két egyébként tökugyanolyan amerikai? ha nem tévedek gyártó közül az egyiket aktuálisan épp utálni kell..nem mintha nem ugyanazt csinálnák pepitában mikor kinek van top terméke.

    Most ott tart a prohardver topik hogy:
    - i5 10400/3600 írásra érkezett reakció szerint intel kazán és lassabb
    - 3600 40%-al gyorsabb mint i5 10400, egy zárójelbe rakott megjegyzés mellett hogy csak egy teszt? progiban

    Ez így nem túl szakmai srácok. Még a prohardveren sem.

  • Peat;)

    veterán

    válasz CPT.Pirk #36 üzenetére

    [link] dehogy játékra már a 2666-as ram is elég b-s lapban hogy kb a 3600+3200as ram szintjét hozza. Lehet még más teszteket nézegetni de nem értem ebben mi a meglepő. A i5 10400 az i7 8400 kvázi átnevezve, érthető hogy van benne teljesítmény, különösen játékoknál.
    Én azért vettem z-s lapot mert minőségibb lapot kerestem, sok csatlakozóval és intelnél a ram szinte mindegy is, legolcsóbb 3200-as mehet bele, nem kényes a ramra. B550 is drágább ha kicsit jobb, több kell ebből abból...tudom jól mert vaciláltam eleget.
    Szerintem sokan lemaradtak hogy i5 6mag+12szál lett. A 9400 még valóban nem ilyen volt, na oda muszáj lenne a jobb ram hogy elérje a 3600-ost, meg van játék ahol úgy is alulmaradna hiába a jobb ram. Igazából minden írásra jobban illik a 9400 megnézve a topikot, de tessék már ránézni a spec adatokra..intel lemaradt az új ryzenekkel szemben és átpozícionálta a termékeit. Most intel lett az új amd kvázi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák