Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz antikomcsi #16 üzenetére

    Igen, már nem is számít, rég a Ryzen-nel tarolnak. Azon viszont röhögtem, hogy a kereset szerint 4 évig dupla magosnak reklámozták tévesen. Nem csak 4 évig, az amd.com-on még most is 8 mag van feltüntetve, az egyesség ellenére sem javították ki.

    Egyébként valóban, a Bulldozer 1,5 magja inkább egyfajta 1 mag + spéci SMT volt. Így a tisztesség szerint 4 mag 8 szálnak kellett volna reklámozni.

    De abban igaza van az AMD-nek, hogy nincs hivatalos definíciója a magnak, és ha nagyon erősen vitatkozunk, hogy akkor mag csak valami, ha mindenből sajátja van, akkor ennyi erővel az osztott cache-es megoldásoknál az Intelre is rá lehetne húzni a vizes lepedőt.

    Ez a vita sokkal messzebbre megy vissza, még mikor azon vitatkoztak, hogy melyik volt az első kétmagos meg négymagos proci, mert az egyik gyártónál két külön sziliciumon lévő lapka volt összekötve a másiknál meg egy lapkán voltak, de később jött ki.

    Amúgy a Bulldozer nem olyan rossz proci szerintem, mint amennyire ekézték. Jó, melegedett, frekihajszolós, nem optimális, zsákutcás architektúra, de szerintem elég olcsón adták, a nagyobbakkal a mai napig el lehet lenni. Nyilván már jó ideje nem éri meg, mióta itt a Ryzen és annak hatására az Intel is fejlesztett. Ezt nem is vitatta senki, de ez a Bulldozer-utálat erősen túl volt tolva sokaknál.

Új hozzászólás Aktív témák