Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz macskea #24 üzenetére

    US-ben csak azért nem ért véget, mert még mindig folyik ugyan az a per(3. éve lassan?), a 2. fellebbezéssel. A kártérítés összegét még 1x újratárgyalják.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz macskea #24 üzenetére

    Lehet, hogy primitiv szabadalmak, de mondok egy peldat:
    Te kitalalsz valamit amibe rengeteg penzt olsz. A fejlesztesek, a stressz, a munka stb eveken at golyik. Egy olyan termeket keszitesz ami meg fogja valtoztatni az egesz iparagat. Olyat csinalsz amit elotted meg senki sem tett ilyen szinten.
    Majd eljutsz evek kemeny munkajaval es rengeteg penz elkoltesevel arra a pontra amikor mar bemutathato a keszulek. Bemutatod, van akinek tetszeni fog, valakinek nem. Valaki bukasnak allitja be. Kesobb kideul majd, hogy megerte, mert az egyik legsikeresebb es legfelkapottabb termek. Majd ekkor jovok en, es csinalok egy baromi hasonlot par honap alatt. Nekem nem kell uj dolgokat kitalalnom, mert TE azt mar megtetted helyettem, viszont el tudom hitetni az emberekkel, hogy a Te altalad bemutatott ujdonsagok az en telefonomon is futnak, sot meg jobb telefont adok mint TE. En nem koltottem fele annyit sem, sem munkaoraban, se penzben, egyszeruen csak lemasolom a TE termeked legfontosabb jellemzo tulajdonsagait.

    Ekkor te vajon mit tennel? Latvan, hogy karba ment tobb eves kemeny munkad, es rengeteg penzed.

    Aztan kiadsz egy masik termeket amivel masik iparagat valtoztatsz meg majd, am en heteklel a megjelenese utan azt is lemasolom. Majd miutan mar a kiegesztitoktol kezdve a fobb termekeidet mar mint lemasoltam (es probalom elhitetni, hogy ugyanazt az erzest, vagy meg jobbat kapjak az en termekeimtol -azokkal a vevokkel akiknek nincs penzuk a Te termekeidet megvenni)

    2 megoldasod van: vagy csinalsz egy jobbat mint en, am akkor en azt megint csak lemasolom, es megint ugy adom el, hogy az enyem jobb mint a tied..
    Aztan a masik megoldas, hogy probalod meggatolni, hogy lemasoljam a sikeres termekeid..
    Itt ez a helyzet? Mit tennel? Hagynad, hogy a vegen megtobbet adjak el azokbol a termekekbol amikbe te anno eveket es milliardokat beleoltel?

    Kivancsian varom azok valaszat akik ugy gondoljak, hogy az Apple a perelkedessel baromsagot csinal.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz macskea #78 üzenetére

    A szabadalmi rendszer kicsit masabb mint Mo-n. Nem az Apple hibaja, hogy valamit konnyen ki lehet hasznalni. Az Apple kihasznalja a lehetosegeket.
    Am ha nem vedenenek le semmit, akkor milyen vilagban elnenk? En kitalalok valamit es milliokat koltok a fejlesztesre te meg ellopod. Szerinted ez fair lepes lenne? Szerintem nem. Valahogy meg kell akadalyozni, hogy nehany ceg ellopja az evekig tarto fejlesztesed, munkad altal learatott gyumolcsot.

    Szerintem valahogy gatat kell szabni azoknak a cegeknek akik ellopjak masok munkajat.. Legyen barmelyik cegrol is szo. Akar az Apple-rol.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz macskea #82 üzenetére

    Latom azert eleg sok mindenben egyet ertunk.
    Erdekes azt latni, hogy vannak akik szerint a fentebb irt eszkozok semmit sem valtoztattak meg es egyaltalan nem voltak innovativak:)

    Szerintem a legaprobb reszletekig erdemes levedeni mindent, mert sokszor a reszletek adjak az egeszet. Az egysegeses lekerekitett ikonok ha csupan azt nezzuk semmi. A scrollozas vegehez erkezven a "gumis" animacio is semmi ha ugy vesszuk. Csak egy animacio. A scrollozasnal az egyenletesen lassulo mozgas is csak egy kis reszlet. Ezek egyutt adnak viszont egy baromi jo felhasznaloi elmenyt. Emlekszem az elao iPhone-nal orom volt nezni ahogy a contact listam scrollozasnal szepen lassul majd megall:) a legfinomabb reszetre is ugyeltek az elso iPhone-nal. Szoval ezeket a sok apro reszleteket ha osszeraknuk, kapunk egy baromi jol osszerakott egeszet. Ezert is volt jo otlet levedeni.

    Szoval SZERINTEM ez a sok kis apro reszlet adja meg azt az elmenyt amit 2007-ben csak az iPhone tudott nyujtani. Nem beszelve a tobbirol, a ket ujjas zoom-rol az elforgatasnal a screen fordulo animaciorol (igen az N95 is tudott hasonloan elfordutasnal fekvo kepernyore valtani, de az teljesen mas volt)
    Mindezeket ugy tudtak megoldani, hogy egyszeru is legyen a hasznalni.

    Persze ez az en velemenyem, es tisztelem a tiedet is.

    Peace.

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz macskea #97 üzenetére

    Szubjektív véleményem alapján nekem eddig ez az egyik legjobb készülékem. Úgy, hogy hirtelen meg sem tudom mondani hány mobilom volt az elmúlt 5 évben. :DDD De hogy ne érjen az elfogultság vádja, minden gond nélkül váltok, ha úgy gondolom más jobb lesz. Most például megint a Blackberry felé kacsintgatok. Persze vannak hibái ez kétségtelen. Szerintem mindegyik csúcskategóriás készülék jó valamiben, csak ezekről van képem (nem nagyképűségből írom). :) Viszont mindig van valami, ami nem jó, szvsz direkt van ez így nincs tökéletes mobil, különben bevásálnánk 10-et az elkövetkezendő 20-30 évre. ;]

    Véget nem érő viták vannak, van aki szerint a Zisten az Apple, és nincs jobb, mások szerint meg egy rakás ... és ezt akarják bebizonyítani minden áron valamiért. Nekem ez jött le erről a témáról, persze a többi topic sem jobb, ott meg miért ekkora a kijelző és egyéb értetlenkedések jellemzőek. Minden esetre jó ezeket olvasni, mert szórakoztató, bár egy idő után már mikor ugyan azokat olvassa az ember, akkor unalmassá válik.

    [ Szerkesztve ]

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Új hozzászólás Aktív témák