Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    Ahogy itt már többen említették TN és TN panel között óriási lehet a különbség, saját tapasztalat. Szerintem nem is azon van a hangsúly, hogy régi vagy új fejlesztés, hanem inkább talán hogy olcsó vs. drága. Sosem értettem miért szidják a TN-t. Nekem 22 colos TN monitorom volt sok évvel ezelőtt (30-40 ezerrel többe került, mint egy átlag TN LCD). Most vettem egy olcsó laptopot TN LCD-vel netezésre. Na most láttam be miért szidják. Valami szörnyű. A régi TN-es LCD-m sokkal jobb. Most egy LG 27-es IPS-t használok az asztali géphez, de a képe a 22-es TN paneles LCD-nek sokkal jobb volt.
    Az egy dolog, hogy nem ismeri az IPS a feketét, de ha az ágyból este filmezek "alulról", akkor még a nem létező fekete átmegy barnás-szürkébe, nagyon torzul. Gyakorlatilag egy sötétebb filmből nem sokat látok illetve nem is akarok, mert borzasztó rossz barnás-szürkét nézni. A TN-nel semmi ilyen problémám nem volt.
    Szóval szerintem ne abból induljon ki valaki, hogy a legolcsóbb TN képét megnézem, és akkor mindegyik sz_r, mert nem.

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák