Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz NandoXXL #13 üzenetére

    Én személy szerint azok közé tartozom, akik vinnyogva hisztiznek az árak emelkedése miatt.

    Nyafogtam akkor is, amikor az RDNA szériával az AMD kábé $50-al fölé árazott annak, ami az előző generációkkal lett volna irányban. Csak mivel akkor nem volt versenyképes, az nvidia túlárazott és ahelyett, hogy verseny alakult volna ki, békés élni és élni hagyni történt. Persze ez biztosan soktényezős, tehát szükségtelen elmagyarázni a céges szempontot. (Pl azt, hogy ha korlátozott a kapacitás, akkor hülyeség olcsóbban adni, mert nem lesz tőle nagyobb a részesedés)

    Nyafogtam akkor is, amikor az RDNA2 esetén gyakorlatilag ugyanez megtörtént mégegyszer. 230mm2-es kártya $350-ért.
    A polaris rx 480 teljesítményszintje 5 éve ugyanazon az áron mozog, hiába lett kisebb minden generációval a lapka és a fogyasztás is.

    Aztán jött a covid, meg a bánya. Tényleg kilőttek a szállítási költségek, az anyagköltség (réz, alumínium), meg persze a wafer a chiphiány miatt.

    Én nem hiszem, hogy érdemben lehetett volna tenni bármi ésszerűt is a bánya idején. Illetve hát csoda, hogy nem történt a fenti okokból hivatalos áremelés!
    Miközben Abu el szokta mondani azt is, vége az olcsó kártyáknam, azt is el szokta hinteni, hogy az msrp kb 3/5-én is nyereséges lenne árulni a kártyákat.

    De most már csökken a kereslet, a wafer megrendeléseket a.cégek csökkentik, elhalasztják. A réz és alumínium ára is lecsökkent a megszokott szintre. A szállítást nem tudom.
    De épp ezért dünnyögünk Yutanival azon, hogy az árcsökkentés nem hivatalos. Merthogy a csökkenő költségek mellett igazán lehetne az.
    Valószínűleg azért nem történik meg, mert nagy az esélye, hogy az RDNA3 esetén ugyanaz fog történni, mint eddig: enyhe áremelés. $1000 helyett $1200, $700 helyett $850, 500 helyett 650, 350 helyett 450, stb
    És az új árszintet majd biztos a régi hivatalos msrp-hez kell hasonlítani, ahogy Tyrel mondta.

    Nem mellesleg a dollár kábé minden más devizával szemben felértékelődött (energiaárak felrobbanása miatt az USA kereskedelmi egyenlege javult, más országoké nagyban romlott. )
    Tehát forintban és euróban már csak ezért is lesz megint minden drágább.

    Sajnos továbbra két dolgot tehetsz:
    - Veszel és legitimálod
    - ellenállsz és nem veszel.

    Sajnos persze mindig lesz egy alsó.szint, ami alá már nem hajolnak le a pénzért.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák