Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DithenS #31 üzenetére

    A bankod hiaba menti el a sajat domain nevet, ha egy tulterheleses tamadas miatt nem tudja senkivel kozolni, egyreszt, a lekerdezesed meg oda sem fog talalni, mert a bongeszod buta es nem tudja, milyen domain nevhez milyen IP tartozik. Masreszt, mint Cathfaern irta, a gepeket nem erdekli a nev, csak az IP-cim, a domain nevek a human readable miatt kerultek bevezetesre. Harmadreszt, te magad is beirhatod a sajat gepeden levo hosts fileba a nev-IP parosokat, de ha tul sok oldalt latogatsz, akkor egy ido utan kezelhetetlenne valik, raadasul ha megvaltozik a szerver IP-je (pl. mert privat webszerver vmilyen dynDNS megoldassal), akkor mar nem is mukodik. Szoval igen, muszaj, ha lenne jobb megoldas, mar valoszinuleg hallottal volna rola.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz DithenS #31 üzenetére

    Nem IT-s példával: a domain és az IP cím az olyan, mint egy személynek a neve és a lakcíme. Te küldeni akarsz valakinek egy levelet (le akarod kérni a honlapját), de nem tudod mi a lakcíme, csak az a nevét. Szerencsére van egy központi adatbázis, aminek fix a lakcíme, ezért először írsz oda egy levelet, hogy szeretnéd XY-nak megtudni a lakcímét, ők ezt elpostázzák neked, innentől pedig már te is tudsz XY-nak levelet küldeni. Te meg is jegyzed, hogy XY lakcíme ez, és ezért innentől kezdve ha levelet akarsz küldeni neki, nem kell megkérdezned a központot. De egyszercsak visszajön a levél, hogy ismeretlen cím. Ekkor úrja küldesz levelet a központnak, hogy mi XY-nak a címe, stb.
    Pontosan ez történik a böngésző használatakor is. A bank hiába menti el a saját címét, attól te még ugyanúgy nem fogod tudni, hogy mi a címe.

Új hozzászólás Aktív témák