Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Иван #1 üzenetére

    "Am nem kötekedni akarok, de a gyűrű ellopós sztori hogy jött ide?"

    Ebből születtek soraim.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Иван #3 üzenetére

    Igen. Ahogy jönnek az érzelmek, úgy írom apró történeteim.

    Mondhatnám úgy is, hogy mondom a magamét. Volna valami különbség az írott, vagy kimondott szó közt? Nálam nincs.

    Csak akkor írok, ha kikívánkozik valami belőlem, és tőlem függetlenül kopácsolják a billentyűt ujjaim. Ilyenkor én nem létezem. Nincs akaratom, nincsenek vágyaim. Bizonyos értelemben halott vagyok.
    Az írás végeztével (úgymond) felriadok, és nincs más dolgom, mint az esetleg hibákat -úgymint helyesírási, elütési- korrigálni.

    Én én voltam, vagyok, és én is maradok.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Volt ám egy kérdésem is.
    Te etted már sírva a kenyeredet?

    Én már ettem.
    Úgy szerelmi bánat okán, mint azon okból, hogy másom se volt, mint egy darabka kenyér a tulajdonomban.

    Ha szégyenled, megértelek. Ám ha megosztod velem pillanatnyi bánatod, életed egy pillanatát, nem leszel tőle kevesebb.
    Eléggé bátor vagy hozzá?

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Иван #8 üzenetére

    Szavaid kimondottan rosszul esnek. Mármint amelyek Leninnel vonnak párhuzamot.
    Sebaj, nagy levegő, kifúj...

    Ami pedig azt illeti, azt írom le, amit élőben mondanék. Hogy ez tartós, vagy nem, egyáltalán nem érdekel. Aki figyel rám, az "meghallja" szavaim, a többiek pedig nyugodtan elengedhetik fülük mellett.

    Nincs más stílus. Én én vagyok.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Nordic #9 üzenetére

    Már ketten vagyunk, akiknek könnyes volt a kenyere...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Иван #13 üzenetére

    Nem kívánok vitázni veled, nincs miért.

    "Az írásbeli és a szóbeli kommunikáció stílusa más..."
    Való igaz.
    Ám a kimondott szó látható, tapintható ember szájából hangzik el.
    Az írásbeli kommunikáció mögé azt látsz, képzelsz, akit csak akarsz.

    Én mondom, és elhiheted, az általam leírt dolgok engem képviselnek. Nincs más út, mint az egyenes. Ennek értelmében kizárt dolog, hogy meghazudtolnám önmagam. Hitelemet veszteném, és ez számomra igencsak kényes pont.

    Nem szárnyalok magasban. A kisember napi problémáiról, örömeiről, könnyfakasztó bánatairól beszélek, mesélek.
    Nem érdekel Prometheus legendája, nem érdekel az oxidáció mikéntje, folyamata.
    Megmaradok azoknál, akik tiszta szívvel tudnak örülni, nevetni, vagy akár sírva eszik kenyerüket.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    Sírva edd a te kenyeredet!

    Már ha van mit.
    Voltam már olyan éhes, hogy hánytam. Öklendezve ürítettem valami zöldet. Az okosok azt mondták, hogy epe.
    Én pedig mai fejemmel azt mondom, hogy éhség szindróma.

    A kérdés adott.
    Te etted már sírva a kenyeredet?

    Ragozzuk.
    Ha igen, akkor miért? Mi okod volt a sírásra?

    Иван: Nem ismersz, nem baj.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Crystalheart #29 üzenetére

    Akkor te is tudod, hogy mit jelent az éhezés.
    Eleinte szédülsz, vágysz egy falatnyi kajára, aztán elkövetkezik a semmi.
    Nincs semmi. Nincs vágy, nincs éhség, nincs semmi.

    Az én esetemben hányás volt a végkifejlet. Ezt produkálta a szervezetem figyelmeztető reakcióként.
    Nem kívánom senkinek.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Иван #36 üzenetére

    Nem tekintem szájhősködésnek az általad leírtakat.
    Jó szándék vezérel, szeretnél egy kicsit megváltoztatni, hogy jobb, műveltebb legyek.

    Az, hogy nem érdekel Prometheus, nem érdekel az oxidáció, még nem jelenti azt, hogy tájékozatlan lennék.
    Tudom, hogy ki volt Prometheus, mit tett, mi volt a büntetése, stb.
    Tudom, hogy az emberi testben is van oxidáció, lassú égés.
    Na és? Történeteim, meséim, szösszeneteim írásakor nincs szükségem lexikális, tudományos ismereteimre.

    "Megfogalmazok egy hibát a jellemében, és akkor az a válasz, hogy "hát ilyen vagyok". És akkor ennyi?"
    Igen, ennyi. Vagy úgy gondolod, hogy vázolnom kéne műveltségi szintem? Minek?

    "Potayautas:
    "Vakegérke és Iván vitájára azt írtam volna kicsit korábban, hogy mindkettőjüknek igaza van, csak elbeszélnek egymás mellett."
    Generációs különbség lehet az oka."

    Lehet. Van köztünk különbség, az tény. Te meg akarsz változtatni engem, én viszont nem akarlak téged megváltoztatni.

    "De peace, én nem akarok kereszteshadjáratot indítani, és azt se akarom elérni, hogy ti indítsatok ellenem. Csupán van egy-két jellemhibája Vakegérkének, ami zavar."
    Nincs itt semmiféle háború. Tisztelem a véleményed, ha nem is adok neked teljesen igazat.
    Senki sem hiba nélküli. Nem az a baj, hogy téged zavarnak a bennem felfedezett jellemhibák, hanem az, hogy szóvá teszed, és meg akarsz változtatni.

    Részemről nemhogy harag, még duzzogás sincs. Remélem, hogy ez kölcsönös.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Иван #39 üzenetére

    Be akarod záratni a topicot? Már csak azért kérdem, mert előhozod politikusainkat.
    Hogy jön ez a hagymához, meg a pucolása közben előtört emlékemhez?

    Mondd, jó lélek, miért kéne változnom?
    "Sohase akartál többet tudni? Sohase hajtott a tudásszomj? Hogy tökéletesítsd magad?"
    Fogalmad sincs, hogy mekkora tudásanyag van bennem, fogalmad sincs, hogy mennyi fölösleges információt tárol az agyam. Milyen alapon gondolod, hogy bizony tanulnom kéne, és változnom?

    "Már megbocsáss, de hogyan akarod hogy komolyan vegyelek és egyenlő rangú partnerként kezeljelek, mikor kijelented, hogy téged nem érdekelnek, csak a kisember dolgai?"
    Hasonlóképp kezdem. Már megbocsáss, de nemhogy nem akarom, hanem egy szóval sem kérem, hogy komolyan végy. Az pedig a te dolgod, hogy alacsonyabb rendűnek vélsz.
    Nem csak a kisember dolgai érdekelnek, de én is egy vagyok közülük, ők állnak hozzám legközelebb. Inkább velük szimpatizálok, mint azokkal, akik ifjonc létükre még bele sem szagoltak az életbe, fogalmuk sincs a gyermeknevelés nehézségeiről, a napi betevő megszerzésének körülményeiről, de azt már tudják, hogy egy vénember csakis hülye lehet, ha nem akar többet tudni, mint amennyi már az agyában van.
    Ismét csak azt kell mondanom, hogy fogalmad sincs, mekkora a tudásszintem. Lehet, hogy meglepődnél, ha tudnád.
    Ja, hogy nem akarok csillogni vele, és nem akarok senkit lenézni, aki kevésbé művelt? Talán ez is jellemhiba...

    "Hát nem tudom, én mindig nyitott vagyok a kritikára."
    Kritizálhatsz kedvedre, tisztelem a véleményed. Ám amit művelsz, amit hangoztatsz, az már súrolja azt a határt, ahonnan már csak a lebecsülés, mit mondjak, megvetés található.

    Amennyiben folytatni kívánod ezt a beszélgetést, megkérnélek rá, hogy sorold fel mindazon hibákat, melyeket bennem látsz. Akkor legalább tudni fogom, hogy min kéne változtatnom.
    Ne aggódj, nem veszem zokon, hiszen csak segíteni akarsz.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Иван #42 üzenetére

    Az a baj, hogy "Á"-t mondtál, a "B" pedig benned ragadt. Nem élsz a lehetőséggel, hogy meghatározd jellemhibáim. Nem baj, nem ragaszkodom hozzá.
    Vesztes nem vagy, hiszen nem volt itt csata.

    "Szóval jah... Ez a topik is majd lassan megy a 99%-ba. Velünk együtt."
    Nos igen. Csak éppen nem azért, mert te ezt mondod.

    Ami pedig sKata™ kérdését illeti:
    "Amúgy most akkor te úgy írsz, ahogy beszélsz? tehát amit mondanál, leírod és nem törlöd ki?"
    "Miért kérdezed, ha úgy sem hiszed el a választ?"
    Mit is mondtál rá?
    "Miért ne hinném el a választ? Sehol se hitetlenkedtem ez ügyben. Másrészről a stílusra értettem..."
    Elképzelhetetlen számodra, hogy egy "tanulatlan" embernek lehet olyan stílusa, amely élőszóban, írásban egyaránt alkalmazható?
    Elképzelhetetlen számodra, hogy egy "tanulatlan" ember a hétköznapokban használt beszédmódját használja írásban is?
    "Én sokszor egy mondatot 6x átszerkesztek. meg ha úgy írnék, ahogy beszélek.... Pfff, idegesítő és fárasztó lenne olvasni "
    Látod, te szerkesztgetsz, én pedig nem. Te tanult vagy, én nem. Látod, ezen már érdemes lenne elgondolkodnod.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Иван #46 üzenetére

    Egyetlen igazi tulajdonunk van, és az nem más, mint gyönyörű anyanyelvünk. Sajnos megfigyelhető, hogy sokan torzítják, pongyola módon használják, nem becsülik.
    Részemről igyekszem tisztességgel használni.

    A stílus maga az ember. Ha nem is nézem, hogy ki a szerző, sok esetben akkor is tudom, hogy kié az írás, hiszen átsugárzik a személyiség.

    A retorika nem könnyű tudomány. Tanulható ugyan, de kell hozzá tehetség, nem is kicsi.

    Démosztenész egész jól művelte a beszéd műfaját. Igaz, hogy kavicsokkal a szájában gyakorolt...
    Ja, hogy most éppen műveltségemet fitogtatom?

    Mindegy, cimbora. Békejobbom nyújtom, csapj bele. Részemről nincsenek negatív érzelmek.

    Csak azért SZERK, mert kihagytam egy szót. :B

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Csoffadalom #50 üzenetére

    Bizonyára számodra is egyértelmű, a kenyér jelen esetben a pillanatnyi étket jelenti. Sorstársunk lettél.

    Ami pedig a lelki fájdalomtól görnyedt embereket illeti, talán csak van valaki, aki ha nem is méri, de értékeli fájdalmukat.
    Ha más nem is, de elhunyt szerettünk.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Neil Watts #53 üzenetére

    Vártam a reakciót, mindhiába.

    Én szeretném, ha leírnád gondolataid, érzéseid. Ha ennyi elég, tedd meg, légy szíves.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák