Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    Vakegerke: voltal mar a svedeknel?:-) Tudod, mennyire agresszorok? Tudod mi az a skandinav mentalitas? Hogy megallnak a zebranal alapbol, hogy betartjak a sebesseglimitet, hogy nem igazan van hangos szo?
    Agresszorok? Na ez jutna a legutoljara eszembe a svedekrol.

    Igaz nem elek ott, a fenti tapasztalat is csak abbol adodik, hogy atmentunk , mikor Norvegiaban laktam. Jahm, es felnott emberekkel kapcsolatban totalisan pozitiv elmenyeim voltak. Tehat akkor ezek szerint felnotkorukra csak kikupalodnak.

    Egyeni kivetelek persze lehetnek, de amit eddig tapasztaltam , pont egy elheto orszag kepe, minimalis agresszorfaktorral.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz #53246592 #15 üzenetére

    Idezet onnet:
    "hogy a fiúk alapvetően fiús természetűek, a lányok pedig lányosak. " Es aki nem, az meg megszivja konzervativ kozegben.

    Igazandibol a valodi liberalizmus az lenne, ha nyugodtan, es szabadon valaszthatna akozul, hogy fiu letere lanyos vagy fius jatekokkal jatszik, vagy lany letere lanyos vagy fius jatekokkal jatszik. Azzal jatszik , ami epp bejon neki na bumm.

    En nagyon a gender-semlegesseg mellett vagyok, hadd tehesse az ember azt is, ami esetleg a nemenel nem megszokott.

    A cikkben levo kataloguskep meg tok jo. Meg jobb lenne, ha nem eroltetnek a gendersemlegesseget, hanem csak egy opcio lehetne a sok kozul. Tehat lenne ilyen, olyan kep is az ujsagban:D

    Mindenesetre nem fogok hatast dobni, ha majd a fiam netan fodrasz lesz vagy ovobacsi, a lanyom meg mondjuk utepito. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz #53246592 #27 üzenetére

    Nem, a gyerek ne legyen korlatozva se abban , ha nemenel megszokott dolgokkal akarna foglalkozni, de abban sem , hogyha azzal ellentetesben. Es a reklamokban is legyen ilyen is , olyan is:) Talan Kalandor irt errol par eve cikket, a gendervaltos tesz-veszrol , szerintem oromteli , hoy van ilyen is olyan is:D

    En spec amig nem tud beszelni majd a gyerekem, nem szivesen adok ra lanykent csalk rozsaszint, fiukent csak keket, valoszinuleg mindenfele ruhak lesznek:) Utana meg majd eldonti.

    Es valoszinuleg latna azt is, hogy apa tenykedik a konyhaban, mikozben anya epp jatszik, vagy forditva. Ha erted mire gondolok. Nalunk amugysem a szokasos modon mukodnek a nemi szerepek. Szerencsere :U

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Raucher #48 üzenetére

    Valtozik a vilag, valoszinuleg regen is hasonloan lattak, mikor a noknek megengedtek hogy szavazzanak, vagy hogy dolgozni jarjanak.

    Azt mondod ezek szerint, ha nem kovetkezetesen a nemenek megfelelo szinbe oltoztetika gyereket, akkor abbol problemas felnott lesz? Milyen egyaltalan a jo pelda? Es mi van azokkal, akik nem tudnak, vagy nem akarnak a sorba beallni? Mi van azokkal a csajokkal, akik utaljaka tundibundit,a rozsaszint, es azokkala fiukkal, akik herotot kapnaka kek ruhatol, meg a matchboxtol?

    Mi van azokkal a gyerekekkel, akik balkezesek? Ugyanez az analogia , teljesen. Szoktassuk jobb kezre oket?

    En nem igazan tanultam meg. Igaz voltak problemaim ezzel kapcsolatban , voltak megjegyzesek is ( volt olyan tanarom, aki konkretan kijelentette nem erti mia francot keresnek lanyok villanykaron) , a hatekonytalansagrol nem vagyok meggyozodve azert....

    En spec azert parszor orulok, hogy nem lettem "nonek" nevelve, es annak is , hogy parom hiperszenzitiv, ami inkabb noies tulajdonsag. Nem ertek egyet Vakegerkevel. Es nem is szeretnek a sorba beallni, amig jol erzem magam igy

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz nincsisbéla #40 üzenetére

    Megvan ra a lehetosege , tobben elnek is a nevvaltoztatassal. :U

    Raucher:

    Az anyukákat is munkahelyre kényszerítette a sors
    Vannak akik igy erzik magukat, hogy kenyszeritve vannak. De sok no meg nem , sok no igenis szeretne alkotni csaladon innen es tul is.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Padisah #52 üzenetére

    Aki norveg :)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Raucher #54 üzenetére

    Miert nem esetleg az apukaval kozosen? Netan elso 1.5 evben az anyja, masodikban az apja? :U Netan sajat dontesuk alapjan, hogy szeretnek ?

    Vladi: mint irtam a tiltassal nem ertek egyet. Azzal egyetertek, hogy kellenek gender semleges reklamok is. Azzal nem, hogy barmelyik is tiltva legyen.

    Raucher:
    Én azt remélem, hogy a megengedő/elfogadó hozzáállás helyett, nem a kötelező (antiliberális) hozzáállás fog elterjedni, amit ez ügyben képviselsz.

    Nem, pont nem azt kepviselem , hogy KOTELEZO legyen.
    Amellett allok ki, hogy szabadon valaszthato legyen. :U A kotelezoseg szempontjabol, (szerintem irtam is) , nem ertek egyet az eroltetessel , azzal amit a svedek kotelezove tennenek. Az ugyanis nem mukodik. Az pont ugyanaz , mint jobbkezsre balkezesseget kenyszeriteni.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Lenry #58 üzenetére

    Jo esetben ez igy mukodik . Rosszabb esetben meg...

    Elmeselek egy rovid sztorit. Falura koltoztunk ovis koromban, ahol a b csoportba raktak, ott voltak kevesebben. Egy olyan ovibol kerultem oda , ahol felkaroltak a tehetseges gyerekeket. Az uj oviban NEm lehetett azt csinalni mint a masik csoport , mert b-s voltam. es a B be levok nem kreszezhettek, nem tanulhattak olvasni, nem rajzolhattak labbal , mert nem engedtek. Miert? Mert oda voltak a gyengebbek valogatva.... (letszam miatt kerultem oda) Ez is skatulya, meg ha mas is.
    Nem minded ovi ilyen, nekem sikerult kifognom.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz #53246592 #66 üzenetére

    Latszolag semmi koze, a valosagban megis van. Mert skatulya, mindketto, ha nem engedik az atjarast a "csoportok" kozt. De legalabbis a lehetoseget nem adjak meg.

    Egyebkent nem volt jo szemmel nezve az sem, ha valaki lanykent fius jatekokkal jatszott, vagy forditva.

    Egyebkent nem latok kivetnivalot abban, ha egy lany kopaszra borotvalja a fejet, vagy ha egy fiu epp konyhatunder, netan erzekenyebb lelku. Az a lenyeg, hogy abban a helyzetben, ahol van, jol erezze magat, es ne probaljak erovel oda nyomni, ahova nemileg tartoznia kene.

    Nem tartom gondnak azt sem, ha a no a csaladfentarto, mikozben a ferfi van otthon a gyerekkel. Mondhatni eppugy termeszetes, mint az ellentetje.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz #53246592 #74 üzenetére

    Varrni is varrsz? ;)

    Raucher: falun belul is ket csoport volt. Egyikbe jobban az ertelmisegiek gyerekeit valogattak inkabb bele( a tanarok , orvos , stb gyerekei abbana csoportban voltak) , a masikba meg nem, igy eshetett meg, hogy a masik csoportban aranyaban tobb volt a jobb kepessegu.)

    Felek , meg mindig felreertitek. Nem ertek egyet a sved modell "kenyszeritos" reszerevel. De nagyon egyetertek, azzal , hogy ne akadjanak fenn ezen. Mert mint a topikban is latszik, igen sokan csak ket szelsosegben tudnak gondolkodni ( es ez alol parszor en sem vagyok kivetel) , mikozben a valodi lenyeg, a valodi uzenet az kene legyen: get over it. Lepj tul rajta.

    Legyen lehetoseg , es ne legyen az, hogy de ilyet kislanyok , kisfiuk nem csinal(hat)nak.
    Ha erted mire gondolok. Egyebkent ugy erzem, egy allasponton vagyunk valahol:)

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Tapsi #84 üzenetére

    Rajottem , mivel van valojaban gondom.Ralan nem is azzal, hogy ne engednek a gyerekeket massal jatszani (ez talan manapsag azert ritkabb) hanem azzal, hogy aki valamilyen szinten szabadon hagyja a dontes jogat, az mar megkapja "milyen emberek", a "silany", meg a "visszatasszito" jelzot.

    Semmi gond, ha valakinek fontos , hogy a lánygyereket noiesnek nevelje, a fiút meg a ferfiasnak, vagy epp forditva ,a gond valahol ott kezdodik, ha egyik vagy masik csoport "lenézi", "lehitványozza" a tole eltero gondolkodast vallót.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Vakegérke #91 üzenetére

    Vakegerke, kerlek, ne mondj mar iteletet. Komolyan. Nem veletlenul hasznaltam azokat a szavakat. Mert az irasod alapjan lenezed (vergodsz, es egyeb hasonlo szavak) , aki nem a nemi identitasanak megfeleloen el.

    szegyen, nem szegyen nalunk parom foz , sut, (istenien) , varr, es meg sorolhatnam, en meg megteremtem magunknak az ehhez szukseges anyagiakat. Lenezendo? Az allaspontod szerint igen, mivel nem ez a NORMALIS.

    gabyka: azt hiszem itt piszok nagy felreertesek vannak : az, hogy egy szulo "szabadjara engedi" a gyereket, az nem azt jelenti, hogy eltunik, nem all mogotte, netan nem avatkozik kozbe veszely eseten. Persze, biztos vannak olyan suzlok is, akiknel azt jelenti, hogy lesz.rjak mit csinal a gyerek, de pl. egy rozsatol nem fogom megkimelni, elmondom neki, hogy megszurhatja, de ha megerinti ... Azert a konnektor valljuk be , nagyon mas teszta, de bio=zonyos hatarok kozt tenyleg az a jo, ha a gyerek probalgathatja maga, a szulo meg ott van a hatterben biztonsagnak, aki ha ugy latja, kozbe tud lepni.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz tkazmer #110 üzenetére

    :C :U :U :U :R

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Motion_Blur #76 üzenetére

    En el tudom kepzelni, hogy van barmely nemu gyerekemnek az ellenkezo nemunek ajanlott jateka is. Azt majd o eldonti.

    5 evesen a kedvenc jatekom pl. a femepito volt, motorral. Meg a lego. Volt persze baba is otthon. Azt hiszem valahol ez a jo, ha a lehetoseg megvan:D

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Vladi #117 üzenetére

    Kerdes: mi rossz tortenik , ha nemfuggetlen nevelest kap?

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Vakegérke #120 üzenetére

    Faterom engedte . legalabbis 4 ev felett mar igen. Az meg ma is mosolyt csal az arcunkra, ha azt mondom, pszt veszek fel Jo dalt a tevebol:)( negy evesen sikerult)

    A tisztelet meg nem atotl fugg, hogy tegezel valakit , vagy magazol. Magazva is lehetsz tiszteletlen, es tegezve is tisztelettudo. Tegnap kerdeztem a tanarom, hogy itt miota nincs magazodas. Hat jo par szaz eve. Ettol fuggetlenul hidd el, van itt is tisztelet.

    Nem ertem, amugy mire voltal buszke? Arra , milyen jol sikerult az idomitas? Ha vigyaznak ra, nyugodtan elvehettek volna a gyerekek, de nagyobb volt a felelmuk toled, miden valoszinuseg szerint.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Vakegérke #123 üzenetére

    Igen, idomitasrol. Igencsak valoszinu, hogy a toled valo felelmukben/vagy megfelelesi kenyszer miatt mondtak nemet, minthogy ez lett volna a valodi belso kesztetesuk.

    Ha meg annyira ertekes darab, akkor nem fogja megengedni a tulaj , hogy megfogja a gyerek, vagy vegig fogja vele egyutt o is. Rossz kifogas amit mondasz.

    Az is pont ugy idomitas, ha nem azon az uton jossz haza, amin en gondolom, ha az mondod 5 korul jossz, de 5 utan 5 perccel kesobb esel be huss egy pofon. Hogy mi ertelme, fogalmam sincs. Mert a gyerek nem fogja megtanulni, hogy ne kessen, az hot ziher.

    Az en szuleim is probaltak idomitani, sikertelenul. Nemtudom, mit ertesz eredmenyesseg alatt amugy, ha azt, hogy neked tetszoen viselkedik, akkor valoszinuleg igen, tenyleg "eredmenyes" volt a nevelesed.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz finest #126 üzenetére

    Szerintem, Tildy, neked fogalmad sincs semmiről.

    "A viták során gyakran hangzik el "Te soha..." "Te mindig..." Te állandóan...". Ezek az állítások ritkán igazak"

    Ebbe az iranyba szerintem nem kene elmenni... Nem kell egyetertened velem, de talan kerulni kene a masik totalisan hulyenek nezeset, netan azt mondani, hogy sikhulye, es fogalma sincs semmirol.

    Vakegerke: nos, ebben azt hiszem egyetertunk. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Vladi #130 üzenetére

    Vagy epp akkor csinalja majd, mikor a szulo nem latja/ vagy a bunteteskevesbe valoszinu. Nem butak a gyerekek :U

    Az ominozus magnofelvetel kb 4 eves koromban tortent, szulok katonai eskun, nagyi vigyazot ram. A magnofelvetel pedig megorizte a mondataim :) Lehet en latom rosszul, de nagyonis tudhattam, mikor nem kapok erte buntit:D Ha tenyleg az lenne , amit irsz, akkor szinte minden gyerek egy tunderi angyal lenne, es sosem rosszalkodna. Ez azert nem igy van.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák