Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabyka

    aktív tag

    A szülői zsarolás: " Anyaaa...ha nem veszed meg nekem a játékot akkor hazafelé a buszon végig Nagyinak foglak szólítani!!!..."

    Bocsánat :)

    Szóval nevelni kéne megtanulni egy gyereket, nem pedig nyavajogni miatta...a mai fiatal szülőknek egyáltalán nincs felelősségérzetük (tisztelet az igen ritka kivételnek) így máshol keresik a probléma okát. Szerintem...

    Szerk.: (#9) Vakegérke : mélységesen igazat adok :R

    [ Szerkesztve ]

  • gabyka

    aktív tag

    Lehet kicsit durva lesz amit írok, de...a sok fa... tökfej nem gondolkodik így azt mondja, hagyjuk a gyerekt hadd tapasztaljon...nos, azoknak üzenem, adjanak a gyerekük kezébe egy százas-szöget és mutassanak a kölöknek egy konnektort, oszt figyeljék csak a történetet...aztán lehet gondolkodni a nevelés-célzatú füles értelmén. Szerintem aki nem ült a beteg gyereke ágya mellett éjjeleket (nappalokat netán heteket, hónapokat) virrasztva és soha nem érezte azt, hogy elveszítheti bármiért is a csemetét az ne akarjon/merjen nevelési tanácsokat osztogatni senkinek...

    Nem vagyok gyakorlott apa hisz csak egyet nevelek/ünk immár tizedik éve, de a párommal az elmúlt másfél évben nagyon megküzdöttünk a fiúnkért, kishíján elvesztettük. Szerintem feljogosítva érezhetem magam egy taslira ha úgy érzem, hogy a javát szolgálja, mert szeretném megóvni attól, hogy valami balf@xságot csináljon, de ez nem jelenti azt, hogy visszaélek a jogommal minden kihágásáért.

    Mindezektől függetlenül és a témánál maradva, egyáltalán nem tartom jónak ha egy gyereket "szabadjára enged" a szülő, hisz a felelőtlenséget engedi szabadjára, ezt láthattuk, hallhattuk többször is már, csak nem tanulunk belőle...szükséges a jóra való nevelés mert így lesz öreg korunkra nekünk is nyugodt nyuggerségünk :)

  • gabyka

    aktív tag

    válasz Tapsi #100 üzenetére

    Szerintem leugorhatnál az egódról az IQ-dra...és akkor én sem személyeskedtem...hogyan ítélhetsz meg egy embert akit nem ismersz és nem is akarsz megismerni? :( Öreg motorosnak számítasz itt a fórumon és mégis ilyen választ adsz... :U

  • gabyka

    aktív tag

    válasz Brutális eb #104 üzenetére

    Persze, 50 százalék eséllyel...de azért érted Te is miről vakerolok/unk. Itt nem az erőfölényekről van szó hanem hogy nem hagyjuk a hülyeséget terjedni, és megpróbáljuk a gyermekünket megóvni a hülyeségektől hisz nem pótólható az elvesztegetett lehetőség...és ennélfogva az említett nevelő célzatú füles nyilván nem ostorszíjas verést feltételez a szülő mulatságára...azért a posztom többi részét is megértetted ugye?

    (#105) Csoffadalom: Vakegérke aláírását láttad, ugye? :)

    Szerk.: hopp-hopp..mire is válaszlottam?

    [ Szerkesztve ]

  • gabyka

    aktív tag

    válasz tildy #109 üzenetére

    :) Szerintem is félreértések vannak itt :)
    Nem azt mondtam, hogy ne próbálgasson, tapasztaljon a gyerek semmit, de nem kellene a hibákat minden esetben megvárni de itt most a téma nem erről szól. A kezdő írás a szülő semmibe vevéséről szól, arról, hogy ma a szülő illetve a felnőtt felé irányuló tisztelet kezd erősen halványodni és ez szerintem gyereknevelési hiányosság, ráadásul még támogató törvényeket is hoznak erre így adva a lovat a fiatalság alá. Anno mi is, a szüleink is és az Ő szüleik is sokkal többet profitáltak egy megfelelő időben elcsattanó fülesből, mint a néhány perces papolásból. Nekik, nekünk eszünkbe sem jutott/na visszaütni és talán ezért jóval többen vagyunk akik elítélik a hasonló "gyerektámogató" törvényeket. A gyermeket védeni kell viszont a családi brutalitástól, a szülői terrortól (tudom miről beszélek, párom gyógypedagógus az itteni intézetben vannak esetek amikor kinyílik a bicska a zsebemben egy-egy moncsis gyerek láttán). De ez megint más téma.
    A konnektoros dolog (mint írtam) tényleg durva volt, de csak példának írtam nem ez volt lényeg, de itt akad le mindenki. :) Ahogy írtad próbálgasson a gyerek, de igenis legyen ott a szülő és ha kell legyen lehetősége hathatósan 'egyengetnie' a jó irányba a csemetéjét és ne hagyjon rá mindent mert abból senkinek sem származik semmi jó...

Új hozzászólás Aktív témák