Új hozzászólás Aktív témák

  • lencseszosz

    csendes tag

    válasz #56573440 #24 üzenetére

    Teljes mértékben pro vagyok a Touron is évente elindulok, és ott is mindig hátranézek, és kitett kézzel előzök...
    Viccet félretéve.

    Ha kellőképpen megúszik a vizes sínen, olajfolton (akár homokon) a hátsókerék, foghatod két kézzel is a kormányt, akkor is el tudsz esni. Ugyanez van ha féktávon belül kitolják elém a babakocsit/kigurul elém valaki/elém lép valaki a zebráról esetekre.

    A kitartott kézzel való irányjelzést azért találták ki, hogy a többi forgalomba résztvevőben tudatosítsd, hogy merre szándékozol menni. Nem többre, és nem kevesebbre.

    Véleményem szerint tehát ha olyan szituációba kerül az ember, hogy egyszerre 2 vagy annál több irányból fenyegeti veszély, és nem bízik a saját képességeiben akkor lassítani kell, esetleg leszállni a bicikliről, és áttolni a zebrán. Ez nem gáz! Ha para van, én is megállok biciklivel. Inkább mint hajtson át rajtam valaki, vagy én üssek el egy ovodást.

    Kocsival 50-el sem kell kanyarogni Bp-en a szűk egyirányú kis utcákban, ha tudod, hogy nem vagy képes megállni ha valaki eléd lép/kitolja a babakocsit/rádnyitja az ajtót/eléd tolat.

    ...

Új hozzászólás Aktív témák