Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz attila9988 #41 üzenetére

    Azért van egy jelentős különbség: ha a könyvtár megvesz egy könyvet egy példányban, akkor azt egyszerre csak egy ember tudja kikölcsönözni, a többieknek várniuk kell amíg ő nem végez. Ha ezt el akarja kerülni a könyvtár (mert annyi ember jár oda és annyian érdeklődnek az adott könyv iránt), akkor meg kell vennie több példányt. Ráadásul emiatt a kölcsönözni járó embereknek van motivációjuk hogy megvegyék a könyvet: a) biztos elérhető legyen amikor ő szeretné, és ne kelljen rá várnia, b) hogy ne kelljen elmenni érte a könyvtárba, hanem az otthonában elérhető legyen.
    Ezzel szemben egy ilyen filmes streamoldalnál egyik motiváció sincs meg arra, hogy valaki megvegye a filmet. Hiszen nem kell várnia, hogy más megnézze, és bármikor egy kattintásra eléri, mint ha a sajátja lenne.
    Szóval nem, nem ugyanaz a két eset. Akkor lenne ugyanaz, ha amikor megveszel egy filmet, akkor egyszerre egy embernek (usernek) streamelhetnéd, és ha más is nézni akarná, akkor várnia kéne. Ha egyszerre 1000 ember akarná nézni, akkor meg kéne venned 1000x. Ekkor lenne ugyanaz a két eset.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz GhanBuri Ghan #46 üzenetére

    Én lennék az első aki előfizetne egy olyan filmszolgáltatásra, ami tartalmaz legalább annyi anyagot, mint az egyik legnagyobb magyar torrent site (ahova természetesen nincs acc-om, csak ismerősnél láttam :) ). De még a "világlegjobbja" Netflix is csak a töredékét tudja.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz honved #121 üzenetére

    "A minőségről már volt szó máshol, nem is mennék bele részletesen."
    Ugye itt mindig kérdés hogy ki mikor és hol hallgat zenét. Ha útközben (busz, vonat, gyalog, stb.), akkor a 192kbps-es mp3 pont olyan jól ki fog szolgálni, mint a flac. Ha otthon, akkor kellhet a minőség. De kérdés milyen hangrendszered van. Ha a teljes hangrendszer nem legalább 6 számjegyű (és nem 5.1), akkor jó eséllyel egy 320kbps-es mp3 ki fog szolgálni, amit már több szolgáltató is nyújt.

    "Általában tud cache-elni egy jól megírt kliensprogram, de mint mindenre, garancia erre sincs: ha valamiért éppen nem működik, hát így jártam. Ha éppen olyan helyen járok a busszal, ahol kihagy a mobilnet, hiába fizettem a szolgáltatásért és a zene hallgatásának a jogáért."
    Deezert pont nem tudom, mert sose használtam (próbáltam mindegyiket, legkevésbé jött be), de Google Music, Apple Music és Spotify is tud offline üzemmódot.

    "A Netflixnél láttam, hogy bizonyos filmek minden hónapban kikerülnek a kínálatból. Ez egy vicc. Ha én fizetek azért, hogy megnézhessek egy filmet"
    Nem azért fizetsz, hogy megnézhess Egy Filmet. Azért fizetsz, hogy használd a Netflix szolgáltatását. Ha Egy Filmért akarsz fizetni, akkor megveheted DVD-n, Blu-Ray-en, akármin. Nyilván más lesz az árképzés, de akkor örökre a tied. Ez megint felhasználás függő, biztos van akinek van egy 20 filmes gyűjteménye, amit évente 1 darabbal bővít, de mindegyiket megnézi minden hónapban legalább egyszer. Én meg tipikusan egy filmet egyszer nézek meg. Mondjuk ettől nekem se szimpatikus a rendszer, de inkább amiatt, mert hogy mondjuk úgy döntök majd máskor nézem meg, aztán közben kikerül a film a listából. De ha jó idővel előre tudni mi fog eltünni, akkor nem annyira nagy érvágás.

    "De ami a legjobban tetszik, az az, hogy minden hasonló szolgáltatás licencszerződésében a szolgáltatóra vonatkozó fejezet azzal kezdődik, hogy a szolgáltató a szolgáltatást bármikor, (általában előzetes értesítés nélkül), indoklás nélkül megszüntetheti."
    Ez nem értem miért probléma. Ez nem Steam, ahol megveszed a játékokat, és akkor az a tied, és egyszercsak nem éred el. Jelenleg Spotify-ra fizetek elő, ha bejelentené, hogy holnaptól megszűnik, akkor egyetlen kár érne: koptatnom kéne a billentyűzetem, hogy beregisztráljak egy másik szolgáltatóhoz.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz attila9988 #124 üzenetére

    "Tulajdonképpen ez olyan, mint ha hagyományos tv csatornát néznél, csak épp kiválaszthatod az aktuális kínálatból, hogy mit akarsz nézni, de semmi garancia arra, hogy azt máskor is megnézheted."
    Tehát szerinted ugyanaz, hogy
    a) XY filmet megnézhetsz pontosan Január 15. 23:00 órakor, és lehet soha többet, vagy legalábbis nem tudod előre, hogy melyik adó mikor fogja adni.
    b) XY filmet megnézhetsz 2016 január 1. és 2017 január 1 között bármikor, bárhányszor.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz bambano #128 üzenetére

    Szándékosan írtam egy "Egy Filmet" nagy betűvel. Mert igen, igazad van hogy a szolgáltatás az hogy filmeket nézhess. De nem az a szolgáltatás, hogy konkréten meghatározott filmeket nézhess, hanem az hogy valamilyen filmeket nézhess. Nem a filmet (filmeket) veszed meg, hanem a szolgáltatást.
    Ugye innen indultunk ki: "A Netflixnél láttam, hogy bizonyos filmek minden hónapban kikerülnek a kínálatból. Ez egy vicc. Ha én fizetek azért, hogy megnézhessek egy filmet, nem egymás után akarom ötször megnézni, hanem mondjuk egy év múlva támad kedvem hozzá megint. És akkor megint csak hiába fizettem érte, nem nézhetem meg."
    Ha havonta teljesen kicserélik a kínálatot, akkor is teljesítik azt hogy nézhetsz filmet. És tudtommal senki se állította, hogy az az XY film ami a szolgáltatás előfizetésekor elérhető, elérhető lesz később is. Más szóval nem épp az aktuális kínálatot veszed meg, hanem a szolgáltatást. De úgy érzem kezdem túlragozni :)

Új hozzászólás Aktív témák