Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz shtml #14 üzenetére

    Na, igen, sajnos az eszetlen tiltakozás lejáratja a valódi (és jogosan) érvelőket. Lehet, hogy nem is véletlenül, de ez messzire vezet.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • lapa

    veterán

    válasz shtml #14 üzenetére

    nem vagyok a klub tagja, de mostanság már ellentüntetés-szerű ez a sötétzöldezés. nem nagyon néztem utána miért utálják az atomot, de van két jó tippem:

    1. meg lehet nézni az új környezetvédelmi EU-biztos csomagját, ami bár elég impozáns számokat mutat de alapjaiban megvalósíthatónak tűnik. ennek két fő pillére az erőteljes megújuló (ki hitte volna) és a takarékosság & hatékonyság-növelés. ebből az utóbbi releváns szerintem, az atomerőművekkel csak odázzuk a dolgot. a teljes igény egynegyed vagy egyharmad részét (nem tudom pontosan, ilyesmi rémlik) lehetne "fedezni" vele.

    persze belátható az is, hogy a családi / falu szintű megújuló technológiák rettentő széles körét lehetne rövid időn belül felfutattni, de ez jellemzően együtt járna az ilyen irányú ismeretek általános elterjedésével ami megint hatékonyság-növekedés. az újabb atomerőműveknél nincs ilyen hatás.

    2. nemrég olvastam az sg.hu-n talán, hogy nagyhirtelen nem lehet ezeket az erőforrásokat mozgósítani. ott az olaj kitermeléséhez használt eszközökről volt szó és röviden az volt a végkicsengés, hogy ha beledöglenek se tudnak a "fúrótoronygyárak" tíz éven belül a jelenlegi terveknél nagyobb mennyiségben tornyot gyártani. gondolom azért az atomnál sincsenek csilliárd dolláros készletek hanem ott is pontosan össze van lőve a megrendelés meg a kapacitás 5-10-15 éves intervallumban. magyarán 2050-ben még bedől a bolygó attól, hogy 2080-ra meglenne a szükséges CO2 kiváltó kapacitás.

    3. (csak paranoiásoknak) szerintem az első, amit lebombáznak bármilyen konfliktus esetén (nem a bunkert, elég a generátorházat vagy az elektronyos dolgokat). újfent kontra családi szintű megújuló...

    persze én is inkább szeretnék atomot, mint CO2-t, csak jogos lehet a meglátás, hogy nem az igazi. az új reaktortípusok meg majdnem annyira vannak az ipari alkalmazástól, mint a fúzió.

Új hozzászólás Aktív témák