Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Crafter32 #43 üzenetére

    "Szerintem pont az a baj önvézető autókkal, hogy ha baj van akkor mindenki mossa kezeit."

    A cikkben szereplő autók NEM önvezetők, pont ezért van az, hogy moshatják a kezeiket (bizonyos határokon belül, tegyük hozzá).

    "Belerohan vagy el tudja kapni a kormányt mérlegelve, hogy szántóföld vagy inkább árokban landoljon az autó? Ilyet biztosan nem tud és inkább a halált fogja választani."

    Megkérdezhetem, hogy honnan ez a bizonyosság? Főleg, hogy ténylegesen használatra kész önvezető autó még egyáltalán nem is létezik, de azt már biztosan tudod, hogy teljesen kézenfekvő eseteket biztosan nem kezelnek le a fejlesztők.

    DRM is theft

  • fairi

    addikt

    válasz Crafter32 #43 üzenetére

    Felelősség kérdése az igazi probléma csak jelenleg.

    " Lehet meg tud állni időben és nem téved, mint egy ember, de mi van ha a fékút hosszabb az ütközés helyénél? "
    emberi vezetővel is nagyon veszélyes tud lenni. Még mindig vannak a kocsisok akik imádják kicentizni bekanyarodás esetén zebrán zöld jelzésnél hogy pont az gyalogos előtt át tud iszkolni vagy centizni hogy pont mögötte,és nem vár a biztonságos távolságra mert ő siet rossz napja van, vagy egyszerűen szereti ezt csinálni, vagy mobilozik. Egyik rosszul számolt és elsodorta az anyámat, én el tudta ugrani anyámnak a manőver nem sikerült.

    Emberek biztonságos vezetését is sok minden befolyásolja,balesetekből látszik nagyon is.

    " De legalább meg van a lehetősége az embernek a cselekvésre viszont a mai önvezető autót magára hagyjuk nincs."
    azt se biztos az ember hozza a jobb döntést,és ő is okozhatja a balesetet a felülírással. Pl erre van is példa.

    Mikor igazi tesztje kezdődik az önvezető autóknak akkor lehet igazán okos lenni, ki is a jobb. Sokszor az emberi vezetőbe se biztos érdemesebb megbízni gyalogosként mint majd ezekbe a kocsikba.

Új hozzászólás Aktív témák