Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz VirsLee #243 üzenetére

    Igen, direkt soroltam olyan programokat, amiknek tudtommal egyike sem megy Mac-en.
    A lényeg az, hogy a jó teljesítmény/fogasztás arányon kívül nincs semmi olyan benne, amit más processzor ne tudna, cserébe nem kompatibilis kb semmivel(Linux elvileg mehetne rá, de sok értelme nincs).
    Az Ubuntu, mint a Linux disztrók többsége, valóban jelentős részben támaszkodik a "szabad szoftver" életérzésre és a hacker-filozófiára, de ebbe most ne menjünk bele mélyebben, messzire vezetne...
    Az Intel leginkább semmit nem csinál mobiltelefon fronton tudtommal, bár lehet hogy valamit kutyul az Atom-magjaival, mostanában annyira rájuk van gyógyulva, hogy desktop procikba is pakolja őket...

    Azt szerintem a továbbiakban ne próbálgasd meg találgatni, hogy én mit hiszek vagy sem, nagyon szarul megy.
    "SPARC, MIPS, POWER, M68K, vagy a PPC procik mind léteztek" és? Többségük utód nélkül kihalt vagy visszaszorult nagygépes környezetbe(pl. Power). Jelenleg bármennyire is fáj neked, desktop kategóriában x86-64 van, más nagyon nem. Chromebookokban meg az új Apple-ökben van ARM, attól eltekintve laptop vonalon is uralkodó az x86-64... ezen kívül van a RISC-V, ami érdekes még, de nulla környéki piaci részesedéssel egyelőre. Szerverekben van x86-64, ARM és Power(ha az IBM i-Seriest is ide vesszük) ez utóbbi egyébként azonos a PPC-vel(PowerPC) és a legutóbbi konzumer termék ami Power-alapú procival készült az a PS3/XBOX360 duó volt.

    "de azt se értem honnan jön ez a benned lévő zsigeri gyűlölet ebbe az irányba" milyen zsigeri gyűlölet, milyen irányba? Technológiákat nem utálok, semmi értelme nincs.
    Amit utálok, az az indokolatlan hype és a marketing bullshit.
    Az Apple Jobs idejében még innovált, nem csak a marketinget tolta, Cook alatt elérték, hogy a Microsoft Surface termékek(pl Surface Studio) köröket verjenek a Mac-ekre innovációban. Most végre megint van nekik valami új, nyilván azzal akarják eladni az új szériáikat, de ne lássunk bele többet, mint ami van: funkcionálisan nem innovatív, "csak" az energiahatékonysága(perf/W) kiemelkedő, az is csak az x86-hoz képest, a többi ARM cuccos ebben nincs igazán elmaradva(azok leginkább nyers teljesítményben vannak) a RISC-V pedig talán még jobb is nála...

    Komolyabb desktop célra szerintem semmit nem fognak kihozni belőle, azon a piacon az Apple egyszámjegyű részesedéssel bír, ráadásul ott nem akkora versenyelőny a passzív hűthetőség, mert abban a formátumban van elég hely lehűteni a procikat, és azt azért lehet tudni, hogy az ARM az x86 desktop teljesítmény-szintjére skálázva erősen elbukja az energiahatékonyságát, ott már kazán az is...

    Nem lenne egyébként rossz dolog, ha az ARM vagy a RISC-V versenyképes terméket tenne le desktop vonalra, mert kb. tuti, hogy az x86 vonalon nem lesz senkinek licensze az Intel/AMD duón kívül. De egy M1 még nem csinál nyarat bármennyire is szeretnék páran azt hinni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák