Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz spammer #30 üzenetére

    bár nem vagyok szakértője a témának, de úgy vélem neked is hiányoznak az ismereteid a téma objektív megítéléséhez a kommented alapján.

    Abban minden esetre egyet értek a mellette állókkal, hogy valami szabályozott engedélyezése még mindig jobb, mint illegalitásba kényszerítése. Ez csak a bűnözésnek kedvez és egy kisebb botlás miatt megbélyegezheti az átlagembert is. Az emberiség történetét végigkísérik a különböző élvezeti cikkek, a vallási vagy más érdekek alapján való üldözése csupán néhány ember érdekének rákényszerítése a többségre.

    Álszentségből jeleskedik a jelen társadalom, akár nálunk, akár amerikában. Amikor a 20 éves sportolók szívrohamban hullanak, a versenysportolók többsége doppingol, az alkohol, nikotin, kávé és sok más dolog teljesen legális és legfeljebb csak a fiatalok számára van némi látszat tiltás, úgy valójában az egész csak színjáték.

  • azbest

    félisten

    válasz Anonymusxx #58 üzenetére

    nem mondtam, hogy mindent legalizálni kell. Egyszerűen arról van szó, hogy köztudottan veszélyes drogokat használókat állítunk példaképként a fiataloknak. Sőt, mivel azok a drogosok emberfeletti eredményeket érnek el a "sportban", ezért még a törvény is nagyon engedékeny velük. Valójában persze ez pénzről és dicsvágyról szól leginkább. A részeg vandalizmust is elnézik az utcákon a sport nevében.

    Az emberek többsége még értő olvasásra sem képes, mégis szinte vallásos hittel akarnak másokat a saját igazukra téríteni, amit persze valaki más adott a szájukba, mert önálló gondolatokra képtelenek.

    A tévében pedig úgy reklámozzák a veszélyes fájdalomcsillapítókat mindenféle betegsére, mintha cukorka lenne. Közben pedig egy neves biotechológus szavait idézve a mai szigorú szabályozással sosem kerülhetnének forgalomba a súlyos mellékhatásaik miatt. Az usaban pedig divat a hiperaktívabb fiatalokat keménydrogokkal tömni, hogy leszedálják őket és jó választópolgárok legyenek majd.

    Szóval a butaság és a képmutatás korában nevetséges bármilyen szent beszédet tartani, amikor közben számtalan példa bizonyítja, hogy a mögöttés szándék valójában hazugság. De tudom, kár belemenni olyan vitába, ami hitről szól.

    (#73) Iscariah
    ez remek példája annak, hogy akarnak egy társadalmi problémát tiltásokkal kezelni. Nekem is vannak kollégáim, akik általában pénteken lerészegednek. Ettől persze kiemelkedő szakemberek a maguk területén. Nekem úgy tűnik, hogy eléggé korlátozott manapság a kultúrált szórakozási lehetőség egy átlagember számára. Persze biztos van, aki rögtön rávág egy olyan szórakozási formát, ami neki tetszik, de lehet másnak nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák