Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz #54625216 #22 üzenetére

    De Mi VaN aKkOr, Ha AbBóL kEtTő PiNgPoNg LaBdÁt SzÁlLíTó ÜtKöZiK, mAjD eGy HaRmAdIk BeLéJüK fUt?

    ;]

    [ Szerkesztve ]

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • .mf

    veterán

    válasz #54625216 #22 üzenetére

    Indokoltam, #15-ben:
    "Nem Musk az első, aki műholdról akar netet szórni. Az eddigiek párszázból oldották volna meg (a nem annyira régi One asszem 600-valamennyiből oldotta volna meg); még az Amazon Kuiper is csak 3800-at tervez, nem 42000-t, mint Musk."
    Bővebben: [link] - több tucat más terv is volt, töredék-annyi műholdból.

    "Ezt is magyarázd meg légyszi, azaz milyen konkrét adatokból és számításokból vontad le a következtetést, hogy évtizedekig nem tudjuk majd a LEO-t használni."

    Látom csak vitatkozni jöttél. Gondolom te is tudod (vagy nem, mivel a LEO nem 250 km, hanem 0-2000 km, Starlink 550 +/-), hogy LEO-ból ha nem indítják meg mesterségesen a deorbitot, akkor magasságtól függően még évekig, évtizedekig (sőt, 800 km-en 150 évre becsülték) ott marad egy műhold, vagy bármi tárgy. Nem, egyáltalán nem parkolóban álló teherautókról van szó, hanem 20-30000 km/h-val száguldozó, egymás pályáját keresztező műholdakról. Egy műholddal ütközés láncreakciót indíthat el, amit Kessler-szindrómának neveznek - 2009-ben két műhold ütközött, elsőre >1000 db 10 cm-nél nagyobb törmelékdarabot észleltek, majd 2000 db-ra becsülték a nagyobb darabokat, amik egyenként is súlyosan károsítani tudnak egy műholdat, vagy akár meg is semmisítik, azt is darabokra törve. 2014-ben úgy becsülték, hogy 2000 műhold mellett van 600000 db >1 cm űrszemét, és ezek évente átlagosan 1 műholdat meg is semmisítenek - az akkor 2000-ből. Azóta még felment párezer műhold, és még több tízezer tervben van a következő pár évre, aminek a nagyja a Starlink. Ha eléri a kritikus tömeget a láncreakció fenntartásához, akkor ott egy műhold se marad meg, a LOE helyén a földi lövedékek sokszorosával repülő pusztító törmelék-öv fogja körbevenni a Földet, és évekbe, vagy évtizedekbe fog telni, mire orbital decay miatt visszahullnak.
    Na és akkor most hallgatom az érveidet.

    Ledgeri: eddig is sejtettem, hogy ez a színvonalad, jó látni, hogy már nem palástolod.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák