Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz ledgeri #3 üzenetére

    Remélem az is megvan, hogy a SpaceX egymaga sokszorosára növeli a LEO-n keringő tárgyak számát (feleslegesen, mert töredékéből le lehetne fedni), és ezzel az ütközésük kockázatát, illetve az ebből kialakuló láncreakciót? Klasszikus "közlegelők tragédiája" problémakör, szabályozás hiányában rövidlátó haszonmaximalizálás reményében mindenki addig terjeszkedik, amíg a baj be nem üt. Musk felelőtlen megalomániájából / önzéséből lehet, hogy visszarepít minket a 60-as évekbe, ha emiatt évtizedekig nem fogjuk tudni a LEO-t használni, és akkor majd lehet pislogni. De erre a Musk-hívők úgyis csak legyintenek...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz ledgeri #8 üzenetére

    1200km magassag korul van a Starlink es a OneWeb is.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz ledgeri #10 üzenetére

    Az biztos, hogy az eredeti tervezett szamhoz kepest Musk mar nagyon elszalt. Nemreg mar 42.000 muholdat emlegetett musk a kovetkezo par evtizedre es remelem csak azert ilyen extrem magas a szamuk, mert par evente potolni kell azokat, es nem azert mert Musk egyszerre akar 42.000-et fenn latni.

    Lehet hogy kesobb komoly tenyezove valik a legszennyezettsegben a leeso/elego muholdak anyaga is. Azt vajon vizsgalja / ellenorzi valaki, hogy ne epitsenek be a muholdakba olyan anyagokat, amik kis mertekben is kart okozhatnak az okoszisztemaban? A korai idoszakban nem volt ritka hogy plutonium alapu generator volt beepitve es abban csak remenykedhetunk, hogy az urfegyverek csak a scifi konyvek, filmek szintjen leteznek. Bizonyos muszerekbe igy is kellhet kis mennyisegu sugarzo anyag, de meg az a kis mennyiseg is okozhat problemat.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • .mf

    veterán

    válasz ledgeri #10 üzenetére

    Megnéztem az elsőt - köze nincs a valósághoz. Csak pár cég által tervezett jövőbeli kilövést számol, a fent lévőeket és több ázsiai ügynökségét nem; és a sokezer darab nagyobb űrszemetet sem veszi figyelembe, ami szintén ott kering.
    Belenéztem a másodikba - három kitudjaki beszélget. Az egyik szakértő tudományos fokozata: podcaster. Az alapja pedig ugyanaz az elhibázott model, mint az első. Igazából nem mondanak semmit csak nézik a szimulációt.
    A videóid irrelevánsak. Kérem vissza a tíz percemet.
    A probléma valós, nem cáfoltad meg. Ahogy sokszorosára nő a LEO-n található dolgok száma, úgy nő egy újabb ütközés esélye is. Az együttműködő ügynökségek jelenleg emaileznek (!) egymással a műholdak pályáiról és azok módosításairól. Aztán mi lesz, amikor lesz több tucat cég és ügynökség, akik nem is egyeztetnek egymással? Nem az a kérdés, hogy újra bekövetkezik-e egy ütközés, hanem mikor és mekkora kárt okoz, elindít-e egy láncreakciót, illetve hány év vagy évtized múlva tisztul újra ki a LEO annyira, hogy újra használható legyen.

    Ehhez link is kell?
    Nem Musk az első, aki műholdról akar netet szórni. Az eddigiek párszázból oldották volna meg (a nem annyira régi One asszem 600-valamennyiből oldotta volna meg); még az Amazon Kuiper is csak 3800-at tervez, nem 42000-t, mint Musk.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz ledgeri #13 üzenetére

    Ugy nez ki igazad van, csak sok helyen elokerul az eredeti tervezett magassag is.

    "Originally, SpaceX intended to launch 4,425 satellites to non-geostationary orbits (NGSO) ranging from 1100 and 1300 km (680 and 800 mi), which would transmit in the Ku- and Ka-radio bands.
    However, due to growing competition from other satellite internet providers, SpaceX decided to expedite its plans and presented a modified plan to the FCC. This took place in the fall of 2018 when the company announced that the first batch would be launched to a lower altitude – 550 kilometers (340 mi), starting in May of 2019."

    "SpaceX proposed to lower the operation altitudes of a future cluster of Starlink satellites from 1,110-1,325 kilometers, its previous range, to 540-570 kilometers. " [link]

    Ez a cikk pont arrol szol, hogy Jeff Bezosnak is van/lesz egy sajat rendszere Kuiper neven es hogy ugyanarra a magassagra akarnak engedelyt kerni. Ugye az alacsonyabb magassag alacsonyabb latencyt jelent.

    "OneWeb satellites will be launched into a near polar orbit at an altitude of 500 kilometers before raising themselves on their onboard electric propulsion to their operational orbit of 1200 km."

    Extra kerdes:
    Vajon milyen elektromos meghajtorendszere van a OneWeb muholdaknak, ami 500km-rol 1200-ra tudja emelni sajat erobol?

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz ledgeri #18 üzenetére

    "Mivel űrben "nincs ellenállás" emiatt ha sokáig van kis hajtóerő, akkor az is ugyanoda juttat, csak lassan"

    Az elektromos meghajto elve erdekelt volna, de megtalaltam. Xenont hasznalo HET meghajto. Hirtelen felcsillant a szemem, hogy hatha nem hatas-ellenhatas -ra epulo meghajtasrol van szo.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák