Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Mr.Silkó #44 üzenetére

    Valaki egyszer az életben magyarázza már el nekem, hogy mi az a "nyelvtannáci"?!

    Azért, mert valaki elvárja egy oldaltól, hogy ne legyenek a cikkekben nyelvtani hibák, vagy elgépelések, akkor már "nyelvtannáci"? Lassan már ciki lesz az az ember, aki tud a saját anyanyelvén írni. Borzasztó, hogy lehetetlen úgy új kiadású könyvet olvasni, hogy ne legyen benne gépelési hiba. Régen erre megvoltak a megfelelő emberek, akik ellenőrizték és javították a hibákat. Ez is egy szakma. Borzasztó, hogy lehetetlen úgy egy cikket elolvasni, legyen az bármilyen oldal, politikai, autós, tech, hogy ne legyen benne gépelési, helyesírási hiba. Iszonyat idegesítő. Főleg, hogy ők újságírók, ez a szakmájuk, igenis elvárható, hogy ilyen problémák egy cikkben ne legyenek. Ezt úgy lehetne megoldani, ha lennének emberek, akik ellenőriznék a cikkeket kiadás előtt, mert erről nem maga az író tehet, aki negyvenszer végigolvassa ugyanazt a szöveget, olyankor már az ember agya autocorrect-ként működik és nem fogja észrevenni a hibát.

    A helyesírás pedig nem csak olyanoktól várható el, akinek ez a szakmája, hanem minden egyes embertől. Azon a nyomorult közösségi oldalon is, azok az emberek, akik folyamatosan hozzászólnak mindenhez, egyszerűen botrány, hogy egy mondatot nem tudnak helyesen leírni, majd ha ezt valaki megjegyzi, akkor még ők sértődnek meg. Ez nagyon nagy baj. Ezek alap dolgok.

    Az egy más kérdés, hogy ha valaki talál egy hibát, akkor azt a cikk írójának privát üzenetben meglehet írni, illik is úgy, nem pedig mindenki előtt kiemelni, hogy itt is szar, meg még a hatodik oldalon is. Egy privát üzenettel segíted az oldal fejlődését és szinten tartását. Itt megjegyezni pedig a színvonal lehúzása szerintem. Egyébként sokszor találtam hibát, mindig megírom az illetékeseknek és kedvesen válaszolnak, azonnal javítják a hibát és ez tényleg pozitív, hogy nem elküldik az embert a sunyiba, hanem látni a cikkben, hogy igen, eltűnt a hiba. Ez más oldalakon nem így működik, hanem még beszólnak, hogy akkor olvass mást. Pedig az is fontos, hogy az ember belássa azt, ha hibázik. Itt ez megvan és ezért jár a maximális tisztelet a PH! szerkesztőségének, mert látszik az igyekezet és a jóra való törekvés.

    A tagoknak meg még jó, hogy beszólhatnak, ezért van egy szabályzat, azt be kell tartani, a moderátorok pedig betartatják. Akinek ez a feltétel nem felel meg, az nem értem miért regisztrált.

Új hozzászólás Aktív témák