Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Malachi #1 üzenetére

    Pedig egyszerű. Olyan árrés van a termékeken, hogy simán összejön a 100 millió, de lehetne 100 milliárd vagy 100 csilliárd is. ;] De mivel nem lett, így kudarc.

    (#22) bambano: Open Source-nál a programozóknak kicsivel nagyobb beleszólása van a dolgokba. Commercial szoftvereknél általában kuss van nekik és az van, amit a vezetőség mond. Ha egy pixel nem tetszik a vezetőnek (aki akár segghülye is lehet hozzá), akkor azt is átszínezteti vele.

    Amúgy meg épp az lett szerintem a Gnome-mal is a probléma, hogy olyannyira szem előtt tartották a tapibaszokat, hogy a végén már csak arra fejlesztettek és a desktop környezetet egyfajta "backward compatibility" szintre degradálták. A Unity is ezért született, meg a Wayland helyett a készülő Mir.

    (#23) hcl: Az hozzátartozik. Tapibaszokon a legjobb a csempés tapibasz-certified™ szoftvereket használni. Azért fejlesztették le őket. Ezúton is visszavonom minden kritikámat amivel régebben a Chrome-féle ablak+címsáv design-t illettem, mert a desktop Chrome a tapibaszos dolgokhoz (akár IE10, akár bármi, tökmindegy) képest valóságos űrrepülőgép-szimulátor.

    Nekem amúgy a kedvencem az volt (bár nem használtam sokáig), hogy Windows gomb, írtam a szöveget a kereséshez (már a Metro UI-n), aztán ha olyan szoftverre klikkeltem, aminek volt Metro UI-s változata, akkor a MetroUI-n nyílt meg a buta változat, nem a desktopon a normális.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #259 üzenetére

    De ettől még abban igaza van, hogy a .NET valóban egy ocsmányság. Ahogy a Java is. Írjon mindenki mindent C-ben, C++-ban és Assembly-ben. Sokkal szebb világ lenne és nem kéne minden szarhoz Core i7 meg 16 giga RAM, meg SSD.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #283 üzenetére

    "amiatt, hogy valaki pl. Java-ban programozik.. hagyjuk már ezeket a baromságokat, már bocsi. A hsz.-ed tele van tévhitekkel."

    Tévhitek? A saját bőrömön tapasztalom. Szerencsére csak egy Java-s alkalmazást használok így telepítve, de mással se volt jobb tapasztalatom, ami helyett kerestem más alternatívát, még ha nehezebben és körülményesebben is tudom megoldani ugyanazt, de bakker. Pl. egy letöltésvezérlő ne zabáljon már meg 500 mega RAM-ot és ne kelljen már 40(!) másodpercet várni, mire felépül a GUI.

    "Igénytelenül, erőforrást zabáló módon programozni bármelyik nyelven lehet."

    Ez így van. De a felsorolt nyelvek azért jobban kikényszerítik, hogy ne gányoljon a programozó, míg Java-ban és a többi fosban még a leglelkiismeretesebb programozó is csak gányolni tud.

    (#282) emvy: "Ha a hardveren a C++ (jelen esetben minimalis) sebessegelonye miatt sporolhatnank 20000 dollart, de a munkaerore plusz 3 millio dollart koltunk (ami valszeg tobb is, ha beleszamolod az infrastruktura koltseget, nem csak a berkoltseget), akkor tenyleg annyira nyero a C++?"

    Ha profitmaximalizáció szempontjából nézed, akkor nem. De ez már a rendszer hibája.

    Viszont ott vannak az asztali programok, amikor jön egy wannabe programozó vérPistike és összegányol valami Java alapú retket rekordidő alatt, az emberek (alternatíva hiányában) rákapnak, mint tyúk a takonyra, (persze vérPistike nem felejti telerakni az oldalát Donate gombokkal, hirdetésekkel és ha elég tróger még mellé linkbucks-os átirányítós linkekkel is) aki meg esetleg gondolkozott rajta, hogy kéne csinálni egy normálisat valami normális programnyelven (vagy már bele is kezdett), elveszíti a maradék lelkesedését is. Mert mint tudjuk az emberek nagyon kevés százaléka választ egyéni preferencia alapján.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #301 üzenetére

    "Mi a francnak használod azt a letöltésvezérlőt, ha ekkora szar?"

    Mert nincs rá alternatíva. (egyébként a JDownloaderről van szó és nem használom annyira gyakran).

    "Mindegy, láthatólag észérvekkel nem tudlak meggyőzni, mert úgyis abból a pár szutyokból fogsz kiindulni, amit használtál."

    Nem csak abból a pár (értsd: az összes Java-ban írt alkalmazás, amivel valaha találkoztam. És nem csak desktop platformokon. Még a Symbian-t is képes megfektetni a pár mobilos Java alkalmazás.

    Plusz programozni tudó emberek is szénné fikázzák. Ez a kettő pedig már jelenthet valamit, hogy
    1. Tapasztalataim alapján az eddig próbált összes Java-ban írt szoftver lassú, erőforrászabáló szar.
    2. A programozni tudó emberek rendszeresen vitáznak, mert ők is azt mondják rá, hogy szar.

    (#307) modder: "Sőt, egyébként szerintem a C++ bonyolultabb nyelv a Javánál."

    És itt jön képbe az, hogy ami bonyolultabb, ahhoz jobban kell érteni. Aki jobban ért valamihez az kevésbé gányol, mint aki kevésbé ért valamihez. Szóval statisztikailag levonható, hogy nagyobb a gányolók aránya azok között, akik olyan nyelvben írnak, amit
    - Könnyű megtanulni (ezt mondják a Java-ról)
    - Platformfüggetlen (tehát kevésbé kell baszakodni a multiplatformmal)
    - Gyorsan meg lehet írni benne dolgokat (tehát rekordidő alatt összecsaphat bárki bármit).

    Szemben azzal, ami bonyolult, érteni kell hozzá és hosszabb időt vesz igénybe az elkészítés, mint Java-ban.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #324 üzenetére

    "és az összes komoly nagyvállalatnak is a Te szakmai tanácsaidra kellett volna hallgatnia, amikor a Java-platformot választották."

    A nagyvállalatok magasról leszarják, mert csak a profit lebeg a szemük előtt. Emvy kifejtette, hogy miért éri meg profit szempontjából Java-ban fejlesztenie egy vállalatnak. Nem tudom, hogy szemmel látható, mérhető tényekbe miért kell mindig belekötniük egyeseknek. Fogalmazzunk úgy, hogy 16 giga RAM mellett egy Core i7 és SSD alatt a Java alkalmazás is elficeg valahogy. Ergo: Ilyen gépeken nincs szignifikáns különbség felhasználói élmény tekintetében (mert mérni mérhető ott is a bazi nagy erőforrásigény). A vállalat pedig úgy gondolkodik, hogy előbb-utóbb mindenkinek lesz ilyen gépe. Akinek meg nem az beszopta, meg amúgy is a csóró rétegbe tartozik, azok meg gyakrabban warezolnak. Szóval nem igazán fog teperni, hogy ezt a szegmenst is elérje, főleg ha több pénzébe kerül neki.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #356 üzenetére

    Én azért továbbra is ütném azokat a fejlesztőket, akik verziószámhoz kötik, hogy futhat-e az általuk írt szoftver az adott verziójú Windows alatt. Tisztára mint a User Agent-es faszkodás, amikor kijön egy új verzió és már rögtön vagy nem kompatibilis, vagy elavult böngészőt használok.

    Amúgy sem tudom mi értelme van, mivel a Vista a 6.0-val megtörte az 5-ös ágat.

  • Penge_4

    veterán

    válasz vlevi #370 üzenetére

    Az egyik részét Sk8erPeter már leírta. A másikra:

    Akkor add meg, hogy minimum ennyi kell neki, de a maximumot ne szűkítsd le, mert ezzel a korai tesztelőket bünteted. Esetleg teszel bele egy if warningot, ami Gizikének dob egy ablakot, hogy ehhez a kernelverzióhoz nincs kitesztelve a szoftver és lehet, hogy nem fog megfelelően működni, de azért lehetőséget adsz neki a továbblépésre.

Új hozzászólás Aktív témák