Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LonGleY

    veterán

    válasz emvy #267 üzenetére

    Pff.. :]

    10 év C++, aztán sok év Python és társai után elhiszed, hogy nem feltétlen oly menő a C#? Igaz, mostanság webalkalmazások fejlesztése folyik, nem asztali. Ott pedig a CoffeeScript és társai mennek.

    [ Szerkesztve ]

  • LonGleY

    veterán

    válasz emvy #269 üzenetére

    Egy tapasztalt programozónak semmibe nem kerül egy új nyelvezetre átállni (pár nap igazából). Ezért is vicces ennyire valami mellett elkötelezett, magukat programozónak beállító emberekkel találkozni. Részünkről a Delhpi és a C# is egy volt a sorban az ideális nyelv megtalálásában. De ez a keresés nem zárult le, illetve leginkább célfüggő, hogy mihez nyúl az ember. Pont, hogy az általánosítás ellen vagyok. Mindenhol megtapasztalhatók előnyök-hátrányok. Aktuálisan a legnagyobb problémát abban látom, hogy a webszerverek körében 99,99 százalékban a PHP támogatott, pedig sokkal célravezetőbb megoldások (és letisztultabb, normálisabb nyelvek) is léteznének webfejlesztésre (vagy legalábbis egy részének kezelésére), pl.: node.js, python stb. A .NET elsőrangúsága ellen viszont muszáj volt felszólalnom, mert alapvetően sértette a szemem a kijelentés. Innen kezdődött a dolog, nem akartam flamelni.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz emvy #269 üzenetére

    C++-ból sem sok jutott, de azért az eggyel korábbi korszak.

    Most az Arduino C-származék nyelvét nyúzom. Egyre jobb. Ez egy programozási nyelv, egyszerű, őszinte. Arra való, amire kitalálták, és arra jó is.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • modder

    aktív tag

    válasz emvy #302 üzenetére

    @emvy: Igen, ebben teljesen igazad van, hogy a C++ rohadt bonyolult azért, mert többféle paradigmák találkoznak, ahogy említetted, szintaxisa is rohadt bonyolult. Ettől még egy jó nyelv persze. Szerintem minden programozási nyelvnél igaz, hogy attól, hogy valaki össze tud benne rakni egy programot valahogyan, nem biztos, hogy tud a nyelvben programozni, nem biztos, hogy ismeri a buktatóit. Mind Javánál, mind C-nél, C++-nál is van nagyon sok apróság, amit az ember úgy fog megtanulni, hogy sokat jár utána, sokat olvas, és nem úgy, hogy sokat kódol. Sőt, egyébként szerintem a C++ bonyolultabb nyelv a Javánál.

    Például C++-ban is lehet baromi lassú programot írni, ha töméntelen mennyiségben használod a new operátort object poolok helyett. (Ez konkrétan Javában ki van küszöbölve, mert ott a new operátor nem system callban fog végződni)

    Itt egy pdf arról, hogy "miért rossz a C++", de vigyázzatok, ehhez már kellett látni kódot: http://www.fefe.de/c++/c++-talk.pdf

  • válasz emvy #318 üzenetére

    Az, hogy az == nem tranzitív, elég ősi okai vannak, stb. De konkrétan én még nem találkoztam olyan helyzettel, ahol ez probléma lett volna. Többször használok ===-t, mivel elég szigorúan ellenőrzöm a változók típusait, valószínűleg ezért. Backtrace PHP 4.3 óta van. De a 4.x egy vicc, ténylegesen úgy igazán az 5.2, de inkább 5.3 óta használható jól, ez igaz. Azóta kezdik kidobálni a régi hülyeségeket (register_globals :D), remélhetőleg előbb-utóbb javulni fognak ezek a gondok.

    PHP-nál szabadság alatt azt értem, hogy könnyű vele kódot írni, szinte bármilyen stílusban, nincs megkötés, hogy pl erősen típusos vagy OOP van csak, stb. Igencsak elterjedt, sok emberhez eljutott. Ami meg ilyen populár nyelv, ott több lesz szar.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • cog777

    senior tag

    válasz emvy #299 üzenetére

    > Ennek igy onmagaban nem sok ertelme van
    Nyilván. Csupán összehasonlítottam korábban két adattárolásra használt lehetőséget. Mi lenne ha a vectornak csak az adattárolás funkciót venném igénybe.. Én már nem használom hacsak nem 2 KiB memóriájú MCU-ra kell programoznom.

    Nem sok érvük lehet azoknak akik ragaszkodnak a "jól bevált" egyszerű adattároláshoz C++-ban... és pont azért utaltam a legacy kódok tulajdonosaira. Szenved a világ a sok betörés miatt azért mert sok szoftver régi technológiákon alapszik és toldozzák foltozzák őket. Miközben az IT-s világ azt harsogja hogy java/.net/javascript mert bőven van erőforrás és milyen biztonságosan és gyorsan lehet fejleszteni. OK. De ugyanezt meglehet oldani a mostani modern c++ -os technológiákkal is kevesebb memória igénnyel és töredék indulási idővel. Tovább utalva Penge mondanivalójára .. hiába van a melóhelyemen 16GiB ramom, az igénytelenül megírt programok tetű lassan indulnak el. SSD-nélkül néha döcög egész.

    (A SUN-os dolgon kívül sztem ugyanaz a véleményünk)

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

Új hozzászólás Aktív témák