Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nicu71

    addikt

    válasz this is life #353 üzenetére

    hozzáállás kérdése.Nekem bejön és gond nélül tudom használni,más meg nem...dehát van alternatíva ;)

    "-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

  • peterk

    senior tag

    válasz this is life #353 üzenetére

    "Lehet itt mindenki rosszul latja a dolgokat (en is) a win8 jo , csak a GUI amit rahuztak az a szokatlan,meroben uj, megoszto es emiatt gyik :DDD."

    Szerintem megválaszoltad a win8-at kritizálók zömének problémáját alfától omegáig. :) Egyszerűen utálnak csempézni, és emiatt eleve elutasítják. Pedig kb. 5 perc felrakni egy start menü appot (pl. starddock start 8), ami még többet is tud, mint a Win7 saját menüje. Onnantól kezdve pedig ha akarja az ember, el is felejtheti a metro UI-t a windows-ában. Én is azzal kezdtem, hogy uninstalláltam az összes metroUI-s előtelepített programot, felraktam a start8-at és kész, van egy modernebb, jobb win7-em. Mert amúgy a nulláról újraírt kernel, a sokkal jobb kompatibilitási mód kezelés, stb. egy jobb, gyorsabb, oprendszert rejt a mélyben a win7-nél. És akkor még ott van a felhő integráció, ami szintén kellemes plusz. (Egy újratelepítésnél pl. csak újra be kell jelentkezni és leszedi a komplett régi profilodat, dokumentumokkal, háttér, stílusbeállításokkal, böngészési előzményekkel, cookie-kkal, kedvencekkel, mindennel.) És kiegészítésként az a metro felület is egész használható tud lenni. Eleinte én is letakarítottam teljesen, de aztán rájöttem, hogy a leggyakoribb programokat, amiket nem akarok a taskbarra rögzíteni, de naponta nyitogatok, gyorsabb elérni onnan, mint a start menüből. És persze ott az appstore, meg az xbox live. Sokat nem jelent, de ha már működik, jobb úgy játszani, hogy az ember még a solitare-el is achievementeket kaphat.

    Szóval van ebben fantázia, csak ugyanaz van mint a WP8 megjelenésekor. Elsőre mindenki hátrahőköl, hogy ez használhatatlan, csúnya marhaság. Aztán másodikra sokan közülük már vakargatják az állukat, hogy talán mégse. Harmadikra meg már kimondottan megszeretik.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák