Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    válasz TigerCat #1 üzenetére

    Szokásos Alienware dizájn, nem rossz szerintem.

    (#2) AzEgyetlen1:

    Kell az anyag bele a hűtés miatt, ne fogja vissza magát a forróság miatt, mint sok más noti.

    Elavul, mint bármi, ez drágább a szokásosnál az tény, ennyi.

    (#32) Strezi:

    Ritka rossz az ízlésed, ez egy klasszikusnak mondható, némi hivalkodással.

    Mondjuk úgy, hogy nem neked csinálták. Szóval nem értenéd miért kell ez valakinek.

    (#37) Ricardo128:

    Negyed ennyiért veszel egy laptopot, de azon nem tudsz játszani, ez az almát a körtével hasonlat, teljesen értelmetlen. Nyilván az veszi, aki hordozható, játékra alkalmas gépet keres.

    Személyes tapasztalatom: Magyarországon túl drága (persze ez is relatív), külföldön érdemesebb megvenni, garanciát teljes értékűen honosíthatod, emiatt választottam ezt, de én személy szerint ennyi pénzért többet vártam tőle, főleg szoftveres (driveres) support terén, de még hardware-s (összeszerelés/strapabírás terén, nem a teljesítménynél) és kiegészítő terén is. Jó-jó, de ennyiért többet várok a pénzemért.

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz devil-k #46 üzenetére

    Észrevetted, hogy van kisebb is?
    Az pedig, hogy neked nem tetszik...hát szerintem én sem akasztanám ki a portréd a falra :D

  • citkar

    addikt

    válasz devil-k #48 üzenetére

    Nyilván épp ezért írtam, hogy külföldön érdemes megvásárolni, na meg azt, hogy az áráért többet vártam és elégedetlen vagy a szoftveres, a hardveres részével, sőt a kiegészítőivel is, logikus :D
    De, hogy igazad legyen, tegyél valamit érte és legyek én a hivatalos disztribútor, gondolom jól lehet vele keresni :)

    Elég sokan nem tudják a helyén kezelni, hogy miért is csinálják ezeket a gépeket, gondolkodás nélkül ömlik belőlük a butaság. Panaszkodnak, hogy vastag, nehéz, drága meg, hogy néz ki (mintha kötelező lenne megvenni). Aztán persze a többség azt se tudja miért ilyen is ez a gép, nekik a vékony kell, olcsóbb stb. (hozzáteszem a többségnek elegendő is)...tessék azt megvenni, mint írtam ez nem nekik készült, de létezik célközönség, akik valóban ki is tudják használni és kevés alternatíva van (legalábbis sokkal kevesebb, mint átlag laptopokból, mondjuk szerintem elegendő, tényleg kevesen tudják kihasználni).

  • citkar

    addikt

    válasz -Alvin- #53 üzenetére

    (#57) Zsidaaj:

    Külföld!

    A garancia teljes értékűen honosítható, mintha itt vetted volna (csak van némi átfutási ideje).
    Ha valaki kirepül az USA-ba ott a legjobb megvenni, akár a hivatalos oldalon, akár refurbished gépet az Ebay-ről, bár ettől sokan ódzkodnak, de az amerikai Ebay-en nagyon jó vételek vannak és a refurbishednek is ugyanolyan garifeltételei vannak. Sajnos én nem jártam kinn, így az ÁFA miatt nem onnan rendeltem, hanem Eu-s Ebay-ről, szintén refurbished gépet egy akcióban, így a magyarországi 600 ezer helyett megkaptam ugyanazt bő 350-ért.

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz Reggie0 #65 üzenetére

    Egy évvel adják, mint az AW gyári oldalán az alienware.com is, de természetesen meghosszabbítható (persze a gyári oldalon rendelheted egyből több évvel is opcionálisan), de a refurbished Alienware gépek esetében is meghosszabbíthatod 1-2-3 évvel, ugyanolyan formában, azaz a szerelő megy ki a házadhoz (Magyarországon is, a refurbished garis gépnél nálam ez történt). Semmilyen hátrányát nem érzem, hogy refurbished, nem is tudom van-e, esetleg csak a tudat, hogy valaki használta (ami persze tüzetes átnézés után sem észrevehető, kitehettem volna újnak egy kiállítószalonba).

    (#70) oszi666:

    Hát számomra elég mobil, igaz én 14 colosat használok, de nem is autóval cipeltetem a seggem :D

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz Reggie0 #76 üzenetére

    Én már hosszabbítottam is egy évvel, de többel is lehetséges.
    Ez az egyetlen refurbished gépem, így sok tapasztalatról nem beszélhetek. Ebay-en vettem, ha nem tetszik visszavették volna szó nélkül és visszautalják árát, hát kipróbáltam és bevált végül is.

  • citkar

    addikt

    válasz nakos #79 üzenetére

    Magyarországon két probléma van az Alienwarekkel kapcsolatban, amiből az egyik könnyen áthidalható, mégpedig az, hogy kis hazánkban irreálisan drágák: kb. 550 ezertől indulnak a belépő modellek, amik az USA-ban 1200 USD-ért megközelítőleg elérhetőek (még csak nem is refurbished, az még olcsóbb, az néha fele annyi, mint nálunk), azaz nálunk nagyságrendileg 200 ezerrel drágább az alsó kategóriás AW is, de még az Eu más országaiban is jóval olcsóbbak, mint nálunk és refurbished is akad Eu-s Ebay-en (így ez könnyedén áthidalható).
    Nehéz összehasonlítani, mert nálunk kifutó modellek vannak sokan, pl 14 colos is van még nálunk, ami USA-ban a hivatalos oldalon már nincs is (persze ez valakinek épp jó :) ) De pl az USA-ban nem refurbished 1000 USD-os (kb 280 ezer Forint átszámolva) 13 colos gép, nálunk 520 ezer (igaz nálunk több garival adják), ha refurbished is szóba kerül a magyar árnak feléért megveheted, a garit is beleszámolva. Ez azért gáz...

    A másik gond, hogy sokan egy Alienware gép árából hónapokig, vagy fél évig elélnek, hisz akár fél év (vagy még több idő) alatt keresik meg az árát. Na ezen nem tudunk változtatni egykönnyen, ez a nagyobbik baj.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák