Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Fecogame #1 üzenetére

    Nem hinném hogy az a hír teljesen vagy akár részben igaz lenne.

    Azt lehet látni, hogy az E-sport szegmens nagyon gyorsan változik, és ahogy felkapnak egy játékot az kiüt egy másikat. Kb. mint az Olimpián, ahol limitált számú sportot lehet bemutatni. A szponzori pénzek, szegmensenként a profi játékosok száma limitált, és ami még fontosabb, a közönség érdeklődése a trendet követi.

    Ez azért fontos, mert nem lehet E-sport platform ahol alig jelenik meg játék. Mire rávesznek egy fejlesztőt, hogy portolja át hozzájuk az aktuális menő játékot, és az meg is csinálja azt, már rég kiment az a játék a divatból. Nincs volumen Mac OS-en. Az iOS oldalon van, de a telefon meg a tablet nem épp játékra lett tervezve. Az Apple mindenáron exclusive brand akar maradni, ez jól látszik azon, hogy pár éve komolyan ráemeltek a tradicionálisan magas áraikra. Viszont nem lehetnek egyszerre prémium brand és gaming platform, ha ragaszkodnak a Mac OS-hez.

    Vannak a PC-s oldalon is prémium márkák, de az ő gépükön Windows fut. A windowsos PC gyártókkal meg nem tud versenyezni, mert hiába merészebbek, kreatívabbak, az ár/érték arányuk sokkal rosszabb.

    Kicsit olyan az egész, mint a teknős és a skorpió meséjében. Az Apple vezetése szeretne valódi konkurense lenni a Windows-nak, meg kikerülhetetlen tényező az IT szegmensben, de a természete akadályozza ebben. Nem tud a rövid távú mohóságán felül emelkedni. Tipikusan a sokat markol, keveset fog elv érvényes rájuk. Amúgy kíváncsi lennék, hogy Steve Jobs után melyik vezető vagy fő részvényes képviseli az ilyen szintű mohóságot. Főleg azóta, hogy elvileg hogy már a szolgáltatásokban látják a pénzt, nem a hardver eladásokban...szóval pont az lenne a logikus lépés, hogy olcsóbb hardvert adjanak, hogy nőjön a vásárlói az iTunes, iCloud és hasonló szolgáltatások területén.

    Ehhez a cikkhez meg annyit, hogy folyamatosan próbálkoznak és próbálkozni fognak, hogy minél több beszállítót leváltsanak, vagy legalább azokat, amik kritikus komponensek. Meg mindig bepróbálkoznak, hogy pár cent, vagy pár dollár engedményt kicsikarhassanak náluk.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz joey04 #8 üzenetére

    Az a gond, hogy a mai top felsővezetők többsége csak a saját zsebéhez lojális és csak pár évben gondolkodik. Annyi idő alatt megpróbálja kipasszírozni a cégből és a piacból amit lehet, aztán megy a következő céghez...ami gyakran könnyen is meg, mert lobogtatja a számokat. Azt nem nézi, hogy céggel mi lesz, miután lelépett. Persze végül is csak azt csinálja, amit a szintén csak pár évben előre gondolkodó board kér.

    Az Applenél ilyen lehetett, amikor 600 dollárról 1000-re ugrott az iPhone-ok ára, és a Mac vonalon is volt egy kb. 30%-os ugrás. Rövid távon biztos jók voltak a számok, csak azóta minden megy lefelé. Ráadásul telefonoknál már inkább ők másolnak feature-t, Mac vonalon meg egyre fapadossá válnak az egyre drágább gépek. Lassan port se lesz rajtuk és lesz indukciós töltés, a többire meg ott wifi, 5G. Max adnak egy drága wifis dokkolót, amin a portok lesznek. Egyre többen ugornak le erről a vonatról és egyre kevesebben szállnak fel.

    Én pl. pár havonta csekkolom, hogy lehet-e még kapni valahol régebbi Macbookot ha elromlana a mostani gépem, mert a jelenlegi friss palettájuk még akkor se tetszene, ha nem árazták volna fel azokat pár éve. Pedig pár éve még azt terveztem, hogy Mac Mini-t is veszek.

    A rövid távú profitmaximalizálás gyakran visszaüt.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák