Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz kali #5 üzenetére

    Nem értek egyet. Régen is büdös bunkók voltak, ha garanciális ügyintézésről volt szó. Egykoron egy közel 100 ezer forintos PDA-val szopattak rajtam nagyot, mondvacsinált baromságok miatt nem cserélték három napon belül, pedig 24 órát sem ment az eszköz. Utána 4 hónapot (!) szoptam miattuk a hazai szervizzel, akiktől a végén egy rommá karcolt, leharcolt eszközt kaptam vissza. Jogorvoslat persze nincs ,mindenki mosta a kezeit. Szóval, azóta csak úgy veszek valamit edigitalról, ha a garanciától el tudok tekinteni.

    Itt jegyezném meg, hogy a sokat ekézett eMag ezen a téren kiemelkedően teljesített, pedig 90 ezres processzort is garanciáztattam már náluk, rinya nélkül adták vissza a pénzem.

  • Timer

    veterán

    válasz kali #9 üzenetére

    Fogyasztóvédelemhez fordultam, ment a terelés, bizonygatás, végül nem történt semmi. Egy dolog miatt tudták a szőnyeg alá seperni a dolgot: amikor meghibásodott a készülék, nem rajtuk keresztül kezdtem meg az ügyintézést, hanem direktben ahhoz a szervizhez fordultam, aki a garanciajegyen volt feltűntetve. Na, az meg egy suttyó banda volt, és érdemben nem javítottak, csak taknyoltak, cseréről hallani sem akartak. Ekkor fordultam a digitálhoz, mondván, három napon belül történt meghibásodás, a szerviz mégsem cserélni akar, hanem javítani, szerintem pedig úgy lenne korrekt, ha járna a csere (ekkor még nem volt elállási jog, csak a 3 napon belüli csere, a 2000-es évek elejét írtuk). Lepattintottak, hogy ha a szervizhez fordultam, akkor már nincs csere. Mindezt úgy, hogy előtte MINDENT tőlük vettem, notebookot (nem egy darabot, és nem belépőszintűt), hátartási gépet, telefont, mindent.

    Ha másból nem, méltányosságból illett volna nem kihúzni magukat, hanem megpróbálni hatni a szervizre.

    Azóta is veszek tőlük dolgokat, nem is egyszer, de csak akkor, ha kellően olcsó ahhoz, hogy benyeljem a kárt, mert ilyen előélet után fikarcnyit sem bízok a garanciális ügyintézésük korrektségében.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák