Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Kovács84 #43 üzenetére

    miért kéne kicserélni egyből egy fedlapot, ha karcos lett? nem látom semmi értelmét. nekem az előző MSI-m tiszta karcos volt pár hét után, de nagyon nem érdekelt. ez a használati értékéből semmit nem von le (ha mondjuk a kijelző karcolódott volna, az más kérdés...)

    a másik meg az, hogy rengeteg üzleti kategóriás gépben a kis méret és sőly miatt egyszerűen kihagynak dolgokat. nem mondom, hogy ez rossz, rengetegen szeretik, de legalább ennyi ember van, aki nem venne laptopot optikai meghajtó nélkül (én is ilyen vagyok), illetve igényli a tapipadot, mert a pöcköt nem bírja megszokni. esetleg szeretné, ha alapból lenne megfelelő mennyiségű kimenet a gépen, nem kellene külön dokkolót venni ahhoz, hogy valamit bedugjon. és így tovább. csak ezeket a dolgokat elfelejtik azok, akik olyan lelkesen istenítik a TP noteszeket, nem nézik meg más szemszögből a dolgot. de ez is csak egy másik nézőpont. ahogy a Mac Air-re lesz kereslet, ezekre is a konzumer gépekre is lesz mindig vevő. csak más szemléletű emberek veszik őket.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Kovács84 #48 üzenetére

    mondjuk biztosan ebben igazad van, nekem eddig egyetlen notim sem jutott el az eladásig (az elsőt a szüleim kapták meg, majd pár napja ellopták a lakásunkból :((( , a másodikat meg jelenleg is használom), ebből is látszik nagyjából, hogy nem én vagyok a fórum legrutinosabb laptophasználója. leginkább csak a saját igényeimről tudok beszélni. ennek megfelelően nem azt mondom, hoyg nincs igazad (igazatok, hiszen PeterkeT is lényegében azt mondja, amit te), csak azt, hogy ez is egy álláspont.
    én is szeretem, hogy strapabíró a gépem, de tökre nem érdekel, hogy dokkolható-e. vagy hogy moduláris-e, és így tovább. éppen ezért nagyjából olyan boldog lennék egy működő Acer géppel, mint a jelenlegi laptopommal, mert mindkettőből valami hiányzik azért.
    mondjuk szerintem a 12-es gép már kicsi (nem fér el rajta igazán jól a billentyűzet), de egy 13-as az nagyon kellemes darab, és ilyenekbe még simán belefér egy optikai meghajtó. még ha kilóg kicsit az akksi, az sem olyan tragédia, legalább egy darabban, kevés helyet elfoglalva hordozható. ha most kéne választani, akkor valószínűleg egy XPS1330-at vennék, az van ekkora kivitelben (bár ezen is elég kevés portot találni). egyébként nem csak azért kell optikai meghajtó, mert drivereket pakolgatok. egy rakás adatom van kint dvd-n régebbről, amiket nem akarok eldobálni. meg ugye fennáll annak a lehetősége, hogy valaki cd-n/dvd-n ad valamilyen anyagot, amire szükségem van, vagy esetleg simán cska meg akarok nézni egy dvd-t a laptopon...
    az árak egyébként valóban elkeserítőek, én sem szívesen vásárlok otthon, a jelenlegi gépemet sem otthon vettem, így majdnem feleáron hozzá lehetett jutni.

    PeterkeT : akkor lényegében annyi az egész, hoyg eltérnek az igények. tudom, hoyg te nem vennél más fajta gépe, csak is BC-t, azt is angol billentyűvel, és 12"-os méretben, stb. de nem mindenkinek megfelelő ez. nem írom le kétszer (főleg egy poston belül), szerintem világos. például a szüleimnek tökéletesen megfelel egy 500-as HP is arra, hogy napi 1-2 órát játszanak Bejeweled-et, emailt olvassanak, böngésszenek, és esetleg 1-2 havonta átvigyék a gépet a nagyszülőkhöz megmutogatni a fényképeket. erre egy TP is jó persze, de nehéz lenne megmagyarázni apukámnak, hogy miért kell külön költeni még a webkamerára, meg miért kéne egy bumszli dokkolót megvenni, hogy tévére lehessen kötni, vagy memóriakártyát olvasni vele...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Kovács84 #54 üzenetére

    :)
    csak nem örökletes dolog. vagy talán majd idővel. addigra meg nem kijelzők lesznek, hanem közvetlen az agyadba juttatják a képet :p
    a CRT-től már nekem is szokott fájni a szemem, de már jó régóta nem használok sehol olyat. a fényes notikijelző meg nekem tetszett elsőre, sokkal szebb képe volt (bebtekintési szögeket leszámíva), mint az asztali monitoromnak. a mostani matt is szép, de azért nem olyan jó. igazából nekem a tükröződéssel sem volt annyi bajom, mint itt a fórumon rengetegen írják (de egyébként a fényes kijelzőkre is lehet venni matt fóliát).

Új hozzászólás Aktív témák