Új hozzászólás Aktív témák

  • Csak halkan írom le, de szerintem nem nehéz cracket szerezni a Total Commanderhez. Aki sokat DC-zik, torrentezik, erről biztosan többet is tudna mesélni; és gondolom az itt ülő IT szakemberek is tisztában vannak ezzel. :) Am úgy emlékszem a hatos TC örökéletesítő file darabkája nem használható a hetes sorozatú TC-k hez.
    Az már jobban zavar, h ha nem vigyázok, akkor a TC alapból nem a Program Files mappába települ, hanem a C gyökerébe. Sosem értettem miért is jó ez? :F
    A csoportos átnevezés pedig egy nagyon jó dolog; lehet, h ritkán kell, de akkor rengeteg időt lehet vele megtakarítani.

    Más:
    IE7:
    Mindent meg tudok vele nyitni. (Nekem legalábis még nem volt dolgom olyan oldallal, amit nem nyitott volna meg (asszem), de biztos van olyan is, elhiszem.)
    Régen, mikor még a hatos létezett csak, akkor vettem csak észre, h lassú, mikor kipróbáltam Firefoxot. Meg FF-nek voltak fülei. Ez jó dolog volt, de nemsokra rá megjelent IE7, maradtam nála, mert FF-el van egy bajom:

    FF2, FF3:
    nem nyitja meg myvipen a képeket, hiába viszem fölé a nyilat, nem érzékeli, h ott egy kép van, így hiába kattintok, mintha csak a háttéren kattintgatnék..
    Már kerestem rá megoldást, mondták itt többen is, h milyen plugin, vagy script kell, fel is tettem, (asszem valami olyasmi volt a lényege, h az Explorer motorjával nyitja meg myvipet) jó is volt, de win reinstall után inkább hagytam a fe×ébe.
    Ja meg egy netes játéknál (Travian) anno tudott egy-két extrát scriptek formájában, amivel könnyebb volt játszani, de már régóta nem travianozok, így nincs szükségem rá.
    Meg van ez a srcipt, amivel iwiw fehér háttere teljesen fekete, na ez egy marha jópofa dolog... hihih.. :D

    Opera9.5:
    Mindent megnyit, kivéve
    1. a Freemail.hu-t. Illetve megnyitja, de nem lehet belépni.
    Nem tudom miért. Evvan. (Nem csak nekem, másnál se műxik.) Lakótársam régebbi sorozatú Operája gond nélkül megnyitotta, de frissített erre a 9.5-re, és kérdezte nekem se jó-e, mondtam nem bizony, sajnos vissza már nem tudta tenni a régebbit, így marad neki is a több böngésző használata.
    2. A másik problémám, h iwiwnél a részletes keresésnél nem lehet használni, nem adja ki az eredményeket, csak folyamatosan keres; nem tudom a hibát elmagyarázni, aki tapasztalta már, az tudja miről beszélek. Sajna sokszor keresgetek emberket msn, vagy más paraméter alapján, így ilyenkor átváltok IE7-re. :B
    3. A harmadik negatív dolog az, h egy bizonyos weblaphoz (az aláírásomban szerepel) hiába menti el a jelszót, nevet, mégsem jegyzi meg, mindig újra be kell írnom. De szerencsére ritkán használom.
    DE nagyon jó a 9 gyorslink a címlapon! :K
    Azon kívül van egy olyan funkciója, amire csak nemrég jöttem rá:
    Nemrég el akartam menteni egy torrentfilet, át akartam küldeni valakinek, h letöltse, (nekem egy ideje nincs is fenn torrentkliensem, már szinte csak ftp-ről töltögetek), kattintok a torrentre, felugrik egy ablak, kívánja-e, h a bittorrent letöltse, viccesen igent kattintottam, aztán meglepetésemre felugrott a letöltések fül, és elkezdte letölteni. Az igen, mondom. :R Torrentezni is lehet Operával? Dájóó! :)

    Nos, ezekre lehet azt mondani, h:
    -myvipet nem használok
    -iwiwen nem keresgélek
    -freemailt nem használok

    Én egy átlagjúzer vagyok, nem informatikus, nagyrészt Operát használom, az említett dolgok miatt néha IE7-t.
    Munkahelyemen (suzukinál) jópár kollegának ismerem a szgépes szokásait, maradjunk annyiban, h szinte mindenkinek IE6 volt (legalább 50 fő). Azt még megértették, h miért van szükség az IE7-re, de a FFra senkit nem tudtam rávenni, sokan inkább visszasírták az IE6-ot is, de ravaszan azt füllentettem, h már csak teljes reinstallal lehet a hatost visszaállítani. Opera is csak azért lett többeknél kedvenc, mert van 9 gyorslinkje. Ennyit az átlagnál is átlagabb felhasználókról. :(((

    Ami még nagyon jó, h a beírt szöveget visszatölti, nem kell újraírni, ha valamiért kilépek Operából. Ez nagyon pozitív. Most olvastam itt lejjebb, h ezt FF is tudja. :R

    John Fowler:
    "Operában én, mint felhasználó mondom meg, hogyha valamire ráklikkelek, akkor új fülön, vagy új ablakban nyíljon-e meg, és ráadásul még azt is eldönthetem, hogy mindezt a háttérben tegye-e. Ez a tiszta, mindenki azt csinál amit akar, és ahogyan akarja. valahogy ez az az érzés, amit egy ms-termék soha a büdös életben nem fog nyújtani."

    Ezt IE7-ben is be lehet állítani, nem?
    Azonkívül, minden böngészőben: ha egy weblapon a hivatkozásnál nem kattintunk, hanem az egér görgőjét lenyomjuk, akkor azt a háttérben nyitja meg egy új lapon (illetve ahogy beállítjuk: vagy mellette, vagy a megnyitott lapok végén, esteleg új ablakban; de mindenképp a háttérben).

    MaciG:
    "új böngésző? Jól hangzik, bár én még mindig az IE6-ot használom, mert a hetest sehogy se bírtam működésre bírni."

    Hát én azért próbálkoznék, ezt a több füles böngészést azért könnyebb használni, mint mindíg alt+tab-ot nyomkodni, (vagy egérrel tálcáról nyitogatni az oldalakat).
    Első olvasatra azt gondoltam, egy régi gép tulajdonosa vagy, de a konfigod messze nem egy kezdő P4-es kategória. Ezt csak azért írom ide, mert többször is előfordult, h Pentium 4 előtti időkből származó gépekre (értsd: 1.2-1.6Celeron, 400-533 FSB, 256-512 nem dual ram, kicsi hdd) próbáltam frissíten a hetes IE-re, és lefagyott közben a gép, vagy csak simán végtelen ideig tartó frissítésbe váltott, de valószínűleg Nálad nem ez volt a gond. Mikor IE6-ról FF-ra váltottam anno (az idők kezdetén), kábé 2 napig tartott, míg megszoktam, de sokkal jobb. Mondom ezt Neked úgy, mint egy nem informatikus ember javaslata. ;)

    Gazala:
    "en max. 2 fulet hasznalok, amit mar megneztem/elolvastam azt az oldalt bezarom. minek hagyjam nyitva?"

    Akkor Te nem egy olyan ember vagy, akinél akár 10-20 oldal is nyitva van egyszerre, hmm? ;) Mikor keresek valamit nagyon, nálam is megesik, h 50 fül is nyitva van, de ilenkor már másik böngészőt nyitok inkább, könnyebben eligazodok. :)

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák