Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    Az, hogy hány éve működik rejtve ez a "vírus", ahhoz nemigen tudok mit hozzászólni, esetleg csak annyit, hogy tíz évvel ezelőtt talán jobban fel kellet volna tűnnie egy 20 megás rejtőzködő állománynak, illetve az általa generált plusz adatforgalomnak is, mint manapság, szerintem.

    "az ilyen okos malware kifejlesztéséhez szükséges erőforrások nagy valószínűséggel csak egy kormányzatnak, egy állami szervezetnek állnak a rendelkezésére"

    Viszont ez a mondat úgy hülyeség ahogy van, egy komolyabb fejlesztő csapat, természetesen olyanok akiknek van tapasztalatuk vírus/kémprogram/stb. írásban, 5-6 fő(mondjuk ilyen Kevin Mitnick(most így hirtelen Ő jutott eszembe) szintű figura, igaz Mitnick nem kimondott programozó, ha jól tudom, de nem is emiatt illene a csapatba), simán összehoz egy ilyen kis aranyost, csak úgy hobbiból, perszesze ez is csak szerintem. És egy nagyobb cégnek simán lehet érdeke is egy ilyet összehozni, természetesen a különféle kormányoknak is, talán csak az egyszerű embereknek nem, bár... ;]
    Mondjuk pár év múlva majd kiderül ki, mit, hogyan, mikor csinált. Vagy nem, ha mondjuk titkosítják a "nyomozás" anyagát/eredményét(feltéve ha lesz egyáltalán eredmény) 50 évre. Semmi extra, csak ahogy szokás. :D

    [ Szerkesztve ]

  • DRB

    senior tag

    válasz xstyle #39 üzenetére

    Igen az, de a róla szóló filmet nézve(természetesen más helyről is be lehet szerezni az infókat az ő kis történetéről :) ), azért az emberek/cégek megvezetésén kívül máshoz is értett, mindenesetre szerintem az általam leírt kis csapatban biztos találna magának feladatot, egy ilyen figura is. Meg aztán pont az Ő neve ugrott be így elsőre, vajon miért... :D
    Viszont, az hogy ilyet csak egy kormány tudna összehozni, illetve pénzelni, az, bambano fórumtárs szavaival élve, barokkos túlzás.

  • DRB

    senior tag

    válasz sh4d0w #56 üzenetére

    A 20 megás dologban igazad van, azt az előttem szólóktól vettem át, a cikkben sem, meg a CrySyS Lab bejelentésében sem látom hogy 20 mega lenne a "vírus". :B
    Viszont az adatforgalommal kapcsolatban gondold át még egyszer a dolgot, én nem mostan-ról beszéltem, hanem 10 évvel ezelőttről. Akkor nem volt 40, 100, meg akármennyi megabites net sehol. Akkoriban még javában dúlt a sima 54K-s modem és az ISDN 128 harca. :D Persze akad már DSL/ADSL is, na de kis hazánkról meg Iránról van szó, bizony eléggé el voltunk maradva akkoriban, meg gondolom Irán sem állt túl jól, szerintem ők még most sem. Ennek fényében nézve a dolgot, a generált adatforgalom fel kellett volna hogy tűnjön, nem maga a forgalom, hanem a mennyisége, szerintem. De lehet, hogy tévedek, és tényleg nem tűnt fel senkinek, ki tudja. Persze azt azért hozzá kell tennem, hogy pont 8 éve(2004-ben) ugrott meg az xDSL internet hozzáférések száma hazánkban, duplája lett az előbbi évhez képest, de a sebesség az még nagyon gyengusz volt, mostani szemmel nézve.

Új hozzászólás Aktív témák