Új hozzászólás Aktív témák

  • tocsa

    senior tag

    válasz sh4d0w #56 üzenetére

    bambano is kifogasolta, hogy miert 20 mega. Akkor nezzuk meg, hogy mit is tartalmaz a kartevo:
    - SQLite adatbazis kezelo motor
    - CLAN DB adatbazis kezelo motor
    - non-plusz ultra: egy Lua interpreter is van benne, es Lua szkriptekkel bovitheto a tudasa
    - otfele egyeni titkositasi algoritmus
    - ZLib, PPMd es bzip2 tomoritesi motor, UPX tomorito is van benne
    - GATOR szabvanyu C&C kommunikacios modul
    - keylogger modul
    - SSH + SSL konyvtarak
    - exploit keszlet
    - logikak: on-megsemmisito, modul manager (modularis a cucc, szoval akar uj modulok is johetnek a C&C szervertol), anti-virus kikerulo/blokkolo logika (ehhez konfig fajl is tartozik)
    - konfig fajlok
    Eleg?

    Osszeeskuves elmelet szinten felvetodott, hogy ez az egesz malware nem is igaz. Hat sajnos szemelyesn ismerek par embert a Crysys-bol, ott diplomaztam, es bizton allithatom, hogy nem hazudnak. Ok nem A/V cegek, akiknek osszeeskuves elmeleti szinten erdekeben allna mestersegesen gerjeszteni a malware bizniszt.

    Akar tetszik akar nem, leteznek ilyen kartevok. Sok ember szamitogepe nem csak fizikailag koszos es undorito, hanem szoftver szinten is szennyezett. Eleg gyakran latok ilyet: jonnek hozzam, hogy tegyem rendbe. En meg azon kivul, hogy egy Windows clean install-t iranyzok elo altalanos eletvezetesi tanacsokat adok, mint egy doktor bacsi (egyunk egeszseges eteleket, mozogjunk sokat): install utan DEP bekapcs, frissitsuk a gepet gyakran, ne maszkaljunk rossz website-okra, es meg sorohaltnam, kulonosen vigyazzunk warezolas kozben (ha egyaltalan ezt meg merjuk tenni)...

    Mar a WinNT4 + Win2K forraskod egy reszneek kiszivargasa utan vartam olyan kartevore, ami igazan jol rejtozkodik. A Duqu, Skywiper mar elegge kifinomultak, az iroik nagyon profik, de szerintem meg ennel is lehet jobban csinalni.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Új hozzászólás Aktív témák