Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    Azért ez "gáz", hogy negyedévenként akarnak frissíteni spectre miatt...
    De ha ilyet terveznek akkor hosszú távra építenek és sose akarják javítani a felépítést?
    mikor megjelent a linuxos javítás Linus maga is kiakadt az intel javításán, hogy "sose akarják javítani?"..
    plusz a módszeren ahogy az a javítás működik... (csak akkor megy ha az oprendszer külön meghívja és az adott program is ami fut a spectre elleni védelmet, alapértelmezetten nem fut)..

    Lehet ez alapján Ice Lakeban se lesz megoldva ez az architektúrális probléma (bár amikor kiderült a hiba, ha akkor el is kezdtek volna az átalakításon dolgozni akkor is szép eredmény lett volna ha jövő év végén érkezik az Ice Lake.. túl mélyen érinti az intel cpuit ez a "bug")?

    ójajj.. az alaplap gyártók is örülhetnek... azt hiszem kezdhetnek felvenni sok programozót, hogy gyorsíthassák a bios kiadási sebességeiket... és ez majd az alaplapok árára is kihat.

    #2:
    hp compaq elite 8300 mt gépemhez (ivy) jött február 22.én mikrokód frissítéses bios (előtte levő 2 éves verzió) ... most nézem, megint jött új verzió frissített mikrokód védelemmel június 20.án..
    bár még nem raktam fel egyiket se...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz schawo #52 üzenetére

    épp fentebb írtam, az én gépemre (amiben egy i5 3470 van) február 22 én adott ki egy pachet a HP ... illetve most Június 20.án egy második pachet is kiadott... nem tudom mi a különbség, nem raktam fel őket (de azóta lett pár új talált "sebezhetőség", így lehet, hogy kiadtak azóta újabb mikrokódott)... mind 2 pach esetében benne van, hogy biztonsági okokból nem visszaállíthatóak kisebb verzióra. (a gép egyébként egy hp compaq elite 8300 mt)

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz wwenigma #95 üzenetére

    Az intel csinálja így, hogy nincs kb. sehol alapból bekapcsolva, nem akar tömeges pert a teljesítmény csökkenésért... (bár így is van, de közel se akkora csoport perli).

    Szánalmas a "javításának" a minősége emiatt (ahogy működik).. bár érthető miért csinálta így.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz s.bala31 #107 üzenetére

    Nekem van mind2 rendszerem .. egy AMD (FX8320) és egy Intel ( i5-3470) is.. és nem vagyok boldog... aggódom? .. egyenlőre nem, de idővel egyre jobban kihasználhatóak lehetnek a hibák, ahogy a feketepiacon feltűnnek azok a kódok amik általánosabban is használhatóak (mert biztos felfognak tűnni).

    De a fő gond, hogy a szervereket sose tudhatjuk ténylegesen frissítik-e... ők lehetnek az igazi támadási célpontok és őket jobban érintheti a "lassulás".. nekik jobban fáj ez az egész.
    .. és biztos, hogy lesznek szerverek amin nem lesz aktiválva a javítás, vagy valami oknál fogva nem fog működni...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    Friss teszt, hogy Spectre V4 (és eddigi "javítások") mennyire fájhatnak asztali intel tulajdonosoknak: [link]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Vesa #117 üzenetére

    a lassulás másodlagos gond szerintem otthoni gépeknél...
    én a szerverek miatt aggódok, bár őket az I/O műveletek miatt a lassulás jobban érintheti, emiatt lehet, hogy pár rendszergazda nem feltelepíti a javítást (akár felsőbb utasításra, hisz új szervereket kellhetne venni amiatt, hogy a terhelés az optimális határon belül maradjon csúcsidőben is)... Az olyan szervereket ahol sok az I/O művelet a sok egyidejű user kapcsolat miatt, elvileg akár 70%-os lassulás is érheti! ... legalábbis az első patchekkel ekkora értéket mértek még januárban, lehet azóta kicsit finomítottak és ennyire nem esik vissza a teljesítmény, de ez akkor se jól eső egy-egy valamilyen szolgáltatást nyújtó cégnek/embernek akinek a szervere extra terhelést kap a patch miatt..

    nem hinném, hogy túl van lihegve, a veszélye a sebezhetőségnek valós.. célzott támadásoknál értelme is lehet random támadásnál nincs feltétlen sok, de ha valaki tudja mit akar elérni (jelszavak, azonosítók megszerzése?) akkor "fájhat" ez a bug nagyon...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák